Apple wprowadziło na rynek nowego MacBooka Pro

Macbook iClinica

Gigant z Cupertino wprowadził właśnie do sprzedaży nowy 15-calowy MacBook Pro, który wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor Intela ósmej oraz dziewiątej generacji. Został również odświeżony 13-calowy MacBook Pro z Touch Barem.

 

MacBook Pro 2019

 

Z informacji, które podaje nam Apple dowiadujemy się, że nowy MacBook Pro dzięki nowemu procesorowi jest dwa razy szybszy jego poprzednik z 4-rdzeniowym chipem oraz o 60% szybszy od urządzenia wyposażonego w procesor o sześciu rdzeniach.

Najnowsze procesory Intela wylądowały również w 13-calowych MacBookach Pro. Jednakowoż w ich przypadku dostępne są jedynie warianty z czterema rdzeniami – są to: Intel Core i7 ósmej generacji z Turbo Boost do 4,7 GHz.

Nowe MacBooki Pro zostały również wyposażone w nową wersje klawiatury motylkowej. Jest to druga, zdecydowania ulepszona wersja klawiszy trzeciej generacji, które pojawiły się na rynku w 2018 roku.

Zdaniem inżynierów z Apple nowy mechanizm pozwoli uniknąć błędu związanego z podwójnym naciśnięciem klawisza oraz z brakiem reakcji klawiatury na wciśnięcie przycisku.

Najnowsze MacBooki Pro są również objęte od razu programam naprawczym klawiatur.

 

MacBook Pro 2019 – cena

 

Jeśli interesuje nas podstawowy model 13-calowego MacBooka Pro z Intel Core i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB to musimy się przygotować na wydatek rzędu 8999 złotych.

W przypadku 15-calowego MacBooka Pro z 8-rdzeniowym Intel Core i9, 16 GB RAM oraz dyskiem SSD 512 GB to jego cena oscyluje w granicach 13999 złotych.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online