Blog
iClinica>Blog>Macbook>Apple wprowadziło na rynek nowego MacBooka Pro

Apple wprowadziło na rynek nowego MacBooka Pro

Gigant z Cupertino wprowadził właśnie do sprzedaży nowy 15-calowy MacBook Pro, który wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor Intela ósmej oraz dziewiątej generacji. Został również odświeżony 13-calowy MacBook Pro z Touch Barem.

 

MacBook Pro 2019

 

Z informacji, które podaje nam Apple dowiadujemy się, że nowy MacBook Pro dzięki nowemu procesorowi jest dwa razy szybszy jego poprzednik z 4-rdzeniowym chipem oraz o 60% szybszy od urządzenia wyposażonego w procesor o sześciu rdzeniach.

Najnowsze procesory Intela wylądowały również w 13-calowych MacBookach Pro. Jednakowoż w ich przypadku dostępne są jedynie warianty z czterema rdzeniami – są to: Intel Core i7 ósmej generacji z Turbo Boost do 4,7 GHz.

Nowe MacBooki Pro zostały również wyposażone w nową wersje klawiatury motylkowej. Jest to druga, zdecydowania ulepszona wersja klawiszy trzeciej generacji, które pojawiły się na rynku w 2018 roku.

Zdaniem inżynierów z Apple nowy mechanizm pozwoli uniknąć błędu związanego z podwójnym naciśnięciem klawisza oraz z brakiem reakcji klawiatury na wciśnięcie przycisku.

Najnowsze MacBooki Pro są również objęte od razu programam naprawczym klawiatur.

 

MacBook Pro 2019 – cena

 

Jeśli interesuje nas podstawowy model 13-calowego MacBooka Pro z Intel Core i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB to musimy się przygotować na wydatek rzędu 8999 złotych.

W przypadku 15-calowego MacBooka Pro z 8-rdzeniowym Intel Core i9, 16 GB RAM oraz dyskiem SSD 512 GB to jego cena oscyluje w granicach 13999 złotych.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online