Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Apple wprowadziło na rynek nowego MacBooka Pro

Apple wprowadziło na rynek nowego MacBooka Pro

Gigant z Cupertino wprowadził właśnie do sprzedaży nowy 15-calowy MacBook Pro, który wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor Intela ósmej oraz dziewiątej generacji. Został również odświeżony 13-calowy MacBook Pro z Touch Barem.

 

MacBook Pro 2019

 

Z informacji, które podaje nam Apple dowiadujemy się, że nowy MacBook Pro dzięki nowemu procesorowi jest dwa razy szybszy jego poprzednik z 4-rdzeniowym chipem oraz o 60% szybszy od urządzenia wyposażonego w procesor o sześciu rdzeniach.

Najnowsze procesory Intela wylądowały również w 13-calowych MacBookach Pro. Jednakowoż w ich przypadku dostępne są jedynie warianty z czterema rdzeniami – są to: Intel Core i7 ósmej generacji z Turbo Boost do 4,7 GHz.

Nowe MacBooki Pro zostały również wyposażone w nową wersje klawiatury motylkowej. Jest to druga, zdecydowania ulepszona wersja klawiszy trzeciej generacji, które pojawiły się na rynku w 2018 roku.

Zdaniem inżynierów z Apple nowy mechanizm pozwoli uniknąć błędu związanego z podwójnym naciśnięciem klawisza oraz z brakiem reakcji klawiatury na wciśnięcie przycisku.

Najnowsze MacBooki Pro są również objęte od razu programam naprawczym klawiatur.

 

MacBook Pro 2019 – cena

 

Jeśli interesuje nas podstawowy model 13-calowego MacBooka Pro z Intel Core i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB to musimy się przygotować na wydatek rzędu 8999 złotych.

W przypadku 15-calowego MacBooka Pro z 8-rdzeniowym Intel Core i9, 16 GB RAM oraz dyskiem SSD 512 GB to jego cena oscyluje w granicach 13999 złotych.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online