Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Apple wprowadza menu akumulatora w iOS 11.3

Apple wprowadza menu akumulatora w iOS 11.3

Świetna wiadomość! Nowa wersja beta 2 systemu iOS 11.3 wprowadza bardzo oczekiwaną przez wielu zezłoszczonych Klientów opcję przywrócenia pełnej wydajności iPhone’a ze zużytą/uszkodzoną baterią. W tej wersji poznajemy jak wygląda całkowicie nowe menu akumulatora.

Pod koniec 2017 roku Apple zostało skrytykowane za spowalnianie starszych urządzeń, co odbiło się szerokim echem wśród użytkowników iPhone’ów i nie zostało pozostawione samemu sobie. Mechanizm miał być wprowadzony w celu zminimalizowania ryzyka wyłączenia się urządzenia, jeśli bateria nie będzie w stanie dostarczyć wystarczającej ilości prądu. Natomiast brak komunikacji ze strony Apple doprowadziło do oskarżenia o planowe postarzanie produktu, a także pozwania firmy na kwotę 999 miliardów dolarów.

 

Apple oddaje władzę nad telefonem

 

Produkty tej firmy słyną raczej z braku możliwości konfiguracji i fizycznej ingerencji w urządzenia w celu np. modyfikacji. Apple przygląda się zapotrzebowaniu konsumentów, lecz i tak realizuje pomysły zgodnie z własnymi wartościami. Jednakże w tym przypadku postanowił nieco ugiąć się pod naporem krytyki i oskarżeń. Zgodnie z zapowiedziami iOS 11.3 wprowadza nowe menu akumulatora, który będziemy mogli się cieszyć po zakończeniu beta testów.

 

Jak działa nowe menu akumulatora w iOS 11.3?

 

Nowe menu mieści się w zakładce „Ustawienia”. Jedną z podstawowych funkcji jest możliwość sprawdzenia stanu ogniw baterii. Liczba wyrażona procentowo, to nic innego jak aktualna pojemność w stosunku do pojemności fabrycznie nowego egzemplarza. Jeśli zauważysz mniejszą wartość niż 100%, to jest to coś całkowicie normalne i jest to związane z eksploatacją urządzenia.

Według warunków gwarancji, Apple uznaje za wadliwy akumulator uznaje taki, który przed przejściem 500 cykli ładowania ma sprawność na niższym poziomie niż 80 procent. W takim wypadku baterię można nieodpłatnie wymienić w ramach gwarancji w ciągu 1 roku od daty zakupu lub aktywacji urządzenia. Jest to kolejna świetna wiadomość dla użytkowników, gdyż wcześniej, by ocenić zużycie baterii, trzeba było telefon oddać do serwisu nawet na kilka dni.

Nowy mechanizm wprowadzony przez Apple działa w przypadku, gdy system wykrywa wyeksploatowaną baterię. W następstwie powoduje automatyczne obniżenie taktowania procesora, a zarazem obniża wydajność telefonu, by zapewnić jego niezawodność działania. Dzięki nowemu menu akumulatora jesteśmy w stanie na własne życzenie wyłączyć spowalnianie.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online