Blog
iClinica>Blog>iOS>Apple wprowadza menu akumulatora w iOS 11.3

Apple wprowadza menu akumulatora w iOS 11.3

Świetna wiadomość! Nowa wersja beta 2 systemu iOS 11.3 wprowadza bardzo oczekiwaną przez wielu zezłoszczonych Klientów opcję przywrócenia pełnej wydajności iPhone’a ze zużytą/uszkodzoną baterią. W tej wersji poznajemy jak wygląda całkowicie nowe menu akumulatora.

Pod koniec 2017 roku Apple zostało skrytykowane za spowalnianie starszych urządzeń, co odbiło się szerokim echem wśród użytkowników iPhone’ów i nie zostało pozostawione samemu sobie. Mechanizm miał być wprowadzony w celu zminimalizowania ryzyka wyłączenia się urządzenia, jeśli bateria nie będzie w stanie dostarczyć wystarczającej ilości prądu. Natomiast brak komunikacji ze strony Apple doprowadziło do oskarżenia o planowe postarzanie produktu, a także pozwania firmy na kwotę 999 miliardów dolarów.

 

Apple oddaje władzę nad telefonem

 

Produkty tej firmy słyną raczej z braku możliwości konfiguracji i fizycznej ingerencji w urządzenia w celu np. modyfikacji. Apple przygląda się zapotrzebowaniu konsumentów, lecz i tak realizuje pomysły zgodnie z własnymi wartościami. Jednakże w tym przypadku postanowił nieco ugiąć się pod naporem krytyki i oskarżeń. Zgodnie z zapowiedziami iOS 11.3 wprowadza nowe menu akumulatora, który będziemy mogli się cieszyć po zakończeniu beta testów.

 

Jak działa nowe menu akumulatora w iOS 11.3?

 

Nowe menu mieści się w zakładce „Ustawienia”. Jedną z podstawowych funkcji jest możliwość sprawdzenia stanu ogniw baterii. Liczba wyrażona procentowo, to nic innego jak aktualna pojemność w stosunku do pojemności fabrycznie nowego egzemplarza. Jeśli zauważysz mniejszą wartość niż 100%, to jest to coś całkowicie normalne i jest to związane z eksploatacją urządzenia.

Według warunków gwarancji, Apple uznaje za wadliwy akumulator uznaje taki, który przed przejściem 500 cykli ładowania ma sprawność na niższym poziomie niż 80 procent. W takim wypadku baterię można nieodpłatnie wymienić w ramach gwarancji w ciągu 1 roku od daty zakupu lub aktywacji urządzenia. Jest to kolejna świetna wiadomość dla użytkowników, gdyż wcześniej, by ocenić zużycie baterii, trzeba było telefon oddać do serwisu nawet na kilka dni.

Nowy mechanizm wprowadzony przez Apple działa w przypadku, gdy system wykrywa wyeksploatowaną baterię. W następstwie powoduje automatyczne obniżenie taktowania procesora, a zarazem obniża wydajność telefonu, by zapewnić jego niezawodność działania. Dzięki nowemu menu akumulatora jesteśmy w stanie na własne życzenie wyłączyć spowalnianie.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online