Apple Watch z kamerą FaceTime?

Akcesoria iClinica

Czyżby w Apple Watchu miała pojawić się kamera FaceTime? Wydaje się to bardzo problematyczne, gdyż jak kamera mogłaby rejestrować naszą twarz bez trzymania ciągle ręki w górze na wysokości naszej głowy? Z drugiej strony rozwiązanie takie pozwoliłoby jeszcze bardzie uniezależnić urządzenie, jakim jest Apple Watch od iPhone’a. Okazuje się, że inżynierowie z Apple chyba znaleźli sposób, by wygodnie używać Apple Watcha do rozmów wideo!

 

Patent – Apple Watch z FaceTime

 

Z internetowych doniesień dowiadujemy się, iż amerykański urząd patentowy przyznał właśnie firmie Apple kolejny patent. Dotyczy on rozmieszczenia kamery lub systemu kamer w zegarku oraz jego pasku w taki sposób, aby prowadzenie rozmów wideo z wykorzystaniem FaceTime zaczęło być możliwe.

Ma na to pozwolić naprawdę interesująca technologia, która tworzyć będzie obraz rozmówcy.

Zespół kamer szerokokątnych, które zostaną umieszczone na tarczy oraz pasku mają dać możliwość rejestrowania oraz przekazywania obrazu twarzy użytkownika Apple Watcha bez wymogu trzymania ciągle nadgarstka w górze, które jest na dłuższą metę bardzo niewygodnym rozwiązaniem. Dzięki nowej technologii nasza twarz ma być ciągle w polu widzenia zegarka oraz kamer.

A co w sytuacji, gdy twarz wypadnie jednak z pola widzenia? Wówczas specjalne algorytmy mają za zadanie połączyć obraz z kamery z wcześniej zapisanymi informacjami o twarzy użytkownika Apple Watcha. Pobrane zostaną np. zdjęcia wykonane podczas konfiguracji Face ID, co ma pomóc stworzyć realistyczny obraz naszej twarzy, którą będzie widział użytkownik po drugiej stronie.

Technologię tę można w pewnym sensie porównać z Memoji lub Animoji. Różnicą jest to, że ta technologia będzie przedstawiała realistyczny obraz użytkownika. Na nią naniesione zostaną mimiczne ruchy, które zarejestrowane będą przez kamerę szerokokątną kamerę i cały proces ma się odbywać w czasie rzeczywistym. Inne algorytmy będą pracować na to, by nasza twarz znalazły się w centrum kadru.

 

apple watch facetime

Kiedy technologia wejdzie w życie?

 

apple watch rozmowy wideo

 

Tego, kiedy możemy spodziewać się tej technologii w Apple Watchu niestety jeszcze nie wiemy. Jest za szybko, by stwierdzić, ile zajmie Apple wprowadzenie jej w życie. Patent został dopiero zarejestrowany, więc do urzeczywistnienia go daleka droga.

Ale pokazuje to, że Apple jednak cały czas pracuje nad innowacyjnymi rzeczami, pomimo głosów, jakoby osiadło dawno temu na laurach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online