Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Apple Watch z kamerą FaceTime?

Apple Watch z kamerą FaceTime?

Czyżby w Apple Watchu miała pojawić się kamera FaceTime? Wydaje się to bardzo problematyczne, gdyż jak kamera mogłaby rejestrować naszą twarz bez trzymania ciągle ręki w górze na wysokości naszej głowy? Z drugiej strony rozwiązanie takie pozwoliłoby jeszcze bardzie uniezależnić urządzenie, jakim jest Apple Watch od iPhone’a. Okazuje się, że inżynierowie z Apple chyba znaleźli sposób, by wygodnie używać Apple Watcha do rozmów wideo!

 

Patent – Apple Watch z FaceTime

 

Z internetowych doniesień dowiadujemy się, iż amerykański urząd patentowy przyznał właśnie firmie Apple kolejny patent. Dotyczy on rozmieszczenia kamery lub systemu kamer w zegarku oraz jego pasku w taki sposób, aby prowadzenie rozmów wideo z wykorzystaniem FaceTime zaczęło być możliwe.

Ma na to pozwolić naprawdę interesująca technologia, która tworzyć będzie obraz rozmówcy.

Zespół kamer szerokokątnych, które zostaną umieszczone na tarczy oraz pasku mają dać możliwość rejestrowania oraz przekazywania obrazu twarzy użytkownika Apple Watcha bez wymogu trzymania ciągle nadgarstka w górze, które jest na dłuższą metę bardzo niewygodnym rozwiązaniem. Dzięki nowej technologii nasza twarz ma być ciągle w polu widzenia zegarka oraz kamer.

A co w sytuacji, gdy twarz wypadnie jednak z pola widzenia? Wówczas specjalne algorytmy mają za zadanie połączyć obraz z kamery z wcześniej zapisanymi informacjami o twarzy użytkownika Apple Watcha. Pobrane zostaną np. zdjęcia wykonane podczas konfiguracji Face ID, co ma pomóc stworzyć realistyczny obraz naszej twarzy, którą będzie widział użytkownik po drugiej stronie.

Technologię tę można w pewnym sensie porównać z Memoji lub Animoji. Różnicą jest to, że ta technologia będzie przedstawiała realistyczny obraz użytkownika. Na nią naniesione zostaną mimiczne ruchy, które zarejestrowane będą przez kamerę szerokokątną kamerę i cały proces ma się odbywać w czasie rzeczywistym. Inne algorytmy będą pracować na to, by nasza twarz znalazły się w centrum kadru.

 

apple watch facetime

Kiedy technologia wejdzie w życie?

 

apple watch rozmowy wideo

 

Tego, kiedy możemy spodziewać się tej technologii w Apple Watchu niestety jeszcze nie wiemy. Jest za szybko, by stwierdzić, ile zajmie Apple wprowadzenie jej w życie. Patent został dopiero zarejestrowany, więc do urzeczywistnienia go daleka droga.

Ale pokazuje to, że Apple jednak cały czas pracuje nad innowacyjnymi rzeczami, pomimo głosów, jakoby osiadło dawno temu na laurach.

 


Podobne artykuły
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online