Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Apple Watch jako alkomat? Już niedługo zegarek od Apple może dostać nowe funkcje

Apple Watch jako alkomat? Już niedługo zegarek od Apple może dostać nowe funkcje

Co prawda majówka już minęła, ale to wcale nie oznacza, że zostawiamy za sobą około imprezowe tematy. Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Apple usilnie pracuje nad tym, by Apple Watch potrafił monitorować ciśnienie krwi oraz poziom cukru we krwi. Ponadto miałby otrzymać możliwość mierzenia poziomu alkoholu we krwi.

 

To alkomat? Ciśniomierz? Glukometr? Nie, to Apple Watch

 

The Telegraph donosi, że Rockley Photonics, który jest brytyjskim startupem biotechnologicznym od jakiegoś czasu jest we ścisłej współpracy z Apple i prowadzą oni wspólne prace nad badaniami.

Wspomniana wyżej firma znana jest z tego, że stoi za stworzeniem sensorów o działaniu bezinwazyjnym, które mierzą poziom ciśnienia tętniczego, poziom cukru oraz poziom alkoholu we krwi. Ich działanie podobne jest do tego, które jest już wykorzystywane w Apple Watchu do pomiaru saturacji tlenowej, jak i tętna. Różni jest natomiast to, że technologia nad którą pracuje Rockley Photonics jest zdecydowanie bardziej zaawansowana i precyzyjna.

Startup jest w trakcie prężnego wzrostu i otwiera właśnie kolejno biuro w amerykańskim San Jose, w sąsiedztwie Cupertino. Niebawem wejdzie także na nowojorską giełdę.

Wydaje się, że opisana wyżej technologia już niebawem zawita w Apple Watchach i być może ich ósma generacja pozwoli nam na między innymi sprawdzenie poziomu alkoholu w naszej krwi.


Podobne artykuły
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online