Blog
iClinica>Blog>Akcesoria>Apple Watch jako alkomat? Już niedługo zegarek od Apple może dostać nowe funkcje

Apple Watch jako alkomat? Już niedługo zegarek od Apple może dostać nowe funkcje

Co prawda majówka już minęła, ale to wcale nie oznacza, że zostawiamy za sobą około imprezowe tematy. Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Apple usilnie pracuje nad tym, by Apple Watch potrafił monitorować ciśnienie krwi oraz poziom cukru we krwi. Ponadto miałby otrzymać możliwość mierzenia poziomu alkoholu we krwi.

 

To alkomat? Ciśniomierz? Glukometr? Nie, to Apple Watch

 

The Telegraph donosi, że Rockley Photonics, który jest brytyjskim startupem biotechnologicznym od jakiegoś czasu jest we ścisłej współpracy z Apple i prowadzą oni wspólne prace nad badaniami.

Wspomniana wyżej firma znana jest z tego, że stoi za stworzeniem sensorów o działaniu bezinwazyjnym, które mierzą poziom ciśnienia tętniczego, poziom cukru oraz poziom alkoholu we krwi. Ich działanie podobne jest do tego, które jest już wykorzystywane w Apple Watchu do pomiaru saturacji tlenowej, jak i tętna. Różni jest natomiast to, że technologia nad którą pracuje Rockley Photonics jest zdecydowanie bardziej zaawansowana i precyzyjna.

Startup jest w trakcie prężnego wzrostu i otwiera właśnie kolejno biuro w amerykańskim San Jose, w sąsiedztwie Cupertino. Niebawem wejdzie także na nowojorską giełdę.

Wydaje się, że opisana wyżej technologia już niebawem zawita w Apple Watchach i być może ich ósma generacja pozwoli nam na między innymi sprawdzenie poziomu alkoholu w naszej krwi.


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
AirPods Pro 2 dostępne również w wersji ze złączem USB-C
Od początku swojej działalności Apple ma tendencje do kroczenia własnymi ścieżkami. Siłą rzeczy oznacza to zakwestionowanie tendencji panujących w branży. Można bronić takiej postawy dopóki udaje się utrzymać najwyższą jakość i nienaganny komfort użytkowania. O ile rozwijanie własnych systemów operacyjnych jest pozytywnym przykładem niezależności Apple, o tyle nie można powiedzieć tego samego o złączu Lightning. … Czytaj dalej AirPods Pro 2 dostępne również w wersji ze złączem USB-C
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path
Apple Watch
Jak wyczyścić Apple Watcha?
Sprzęt elektroniczny Apple wyróżnia się nieprzeciętną wydajnością oraz gustownym designem. Każdy użytkownik chciałby, żeby te walory utrzymywały się jak najdłużej. W tym przypadku receptą na trwałość jest dbanie o sprzęt i traktowanie go z należytą ostrożnością. W przypadku zegarków może to okazać się wymagające. Czasomierz przez cały dzień spoczywa na nadgarstku, gdzie jest wystawiony na … Czytaj dalej Jak wyczyścić Apple Watcha?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online