Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Apple w Polsce ma się coraz lepiej – świetna sprzedaż iPhone’ów i iPadów

Apple w Polsce ma się coraz lepiej – świetna sprzedaż iPhone’ów i iPadów

Często można mieć wrażenie, że wiele ogromnych korporacji (zwłaszcza tych technologicznych) traktuje nasz polski rynek nieco po macoszemu. Okazuje się jednak, że mocodawcy tych firm coraz częściej zauważają nasz rosnący potencjał i stajemy się dla nich coraz bardziej interesującym rynkiem. Apple zauważyło Polskę w swoich wynikach finansowych za ostatni kwartał 2018, gdy sprzedaż produktów tej firmy byłą rekordowa. Okazuje się, że rok 2019 był jeszcze lepszy pod tym względem.

 

Sprzedaż Apple w Polsce

 

Tim Cook prowadził telekonferencje podczas której opowiadał o tym, jak wyglądała sprzedaż urządzeń firmy Apple z naciskiem na ostatni kwartał 2019 roku. Okazuje się, że dla CEO giganta Polska zaliczana jest do kluczowych dla firmy rynków rozwijających się. Do grupy podobnych krajów należą: Meksyk, Turcja, Filipiny, Malezja, Wietnam, Indie oraz Tajlandia. Polska przoduje tu przede wszystkim, jeśli chodzi o bardzo dobrą sprzedaż iPadów.

Ostatni kwartał to także dla giganta z Cupertino rekordowe przychody, które zostały zanotowane w wielu państwach. Polska zalicza się do tego grona obok takich krajów, jak chociażby: Włochy, Niemcy, Hiszpania, Francja, Kanada, Stany Zjednoczone czy Brazylia.

Polska znalazła się także w gronie państw, gdzie padły rekordy, jeśli chodzi o sprzedaż ich kluczowego urządzenia, czyli iPhone’a. Wychodzi na to, że nigdy w Polsce nie sprzedało się więcej tych sprzętów niż w ostatnim kwartale 2019 roku. Baza użytkowników iPhone’a także rozszerzyła się do rekordowych rozmiarów, jednak nie znamy dokładnych liczb.

Wypada zadać sobie teraz pytanie – czy w momencie, w którym Apple zaczyna zauważać nasz kraj w swoich podsumowaniach, powinniśmy spodziewać się pewnych udogodnień? Na pewno wielu użytkowników sprzętów z jabłkiem bardzo by się ucieszyło na wieść o Siri mówiącej po polsku. A może w Polsce powstałby w końcu pierwszy Apple Store? Niestety, póki co nic na ten temat nie wiemy, musimy czekać na ruch amerykańskiej firmy.

 


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online