Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple w Polsce ma się coraz lepiej – świetna sprzedaż iPhone’ów i iPadów

Apple w Polsce ma się coraz lepiej – świetna sprzedaż iPhone’ów i iPadów

Często można mieć wrażenie, że wiele ogromnych korporacji (zwłaszcza tych technologicznych) traktuje nasz polski rynek nieco po macoszemu. Okazuje się jednak, że mocodawcy tych firm coraz częściej zauważają nasz rosnący potencjał i stajemy się dla nich coraz bardziej interesującym rynkiem. Apple zauważyło Polskę w swoich wynikach finansowych za ostatni kwartał 2018, gdy sprzedaż produktów tej firmy byłą rekordowa. Okazuje się, że rok 2019 był jeszcze lepszy pod tym względem.

 

Sprzedaż Apple w Polsce

 

Tim Cook prowadził telekonferencje podczas której opowiadał o tym, jak wyglądała sprzedaż urządzeń firmy Apple z naciskiem na ostatni kwartał 2019 roku. Okazuje się, że dla CEO giganta Polska zaliczana jest do kluczowych dla firmy rynków rozwijających się. Do grupy podobnych krajów należą: Meksyk, Turcja, Filipiny, Malezja, Wietnam, Indie oraz Tajlandia. Polska przoduje tu przede wszystkim, jeśli chodzi o bardzo dobrą sprzedaż iPadów.

Ostatni kwartał to także dla giganta z Cupertino rekordowe przychody, które zostały zanotowane w wielu państwach. Polska zalicza się do tego grona obok takich krajów, jak chociażby: Włochy, Niemcy, Hiszpania, Francja, Kanada, Stany Zjednoczone czy Brazylia.

Polska znalazła się także w gronie państw, gdzie padły rekordy, jeśli chodzi o sprzedaż ich kluczowego urządzenia, czyli iPhone’a. Wychodzi na to, że nigdy w Polsce nie sprzedało się więcej tych sprzętów niż w ostatnim kwartale 2019 roku. Baza użytkowników iPhone’a także rozszerzyła się do rekordowych rozmiarów, jednak nie znamy dokładnych liczb.

Wypada zadać sobie teraz pytanie – czy w momencie, w którym Apple zaczyna zauważać nasz kraj w swoich podsumowaniach, powinniśmy spodziewać się pewnych udogodnień? Na pewno wielu użytkowników sprzętów z jabłkiem bardzo by się ucieszyło na wieść o Siri mówiącej po polsku. A może w Polsce powstałby w końcu pierwszy Apple Store? Niestety, póki co nic na ten temat nie wiemy, musimy czekać na ruch amerykańskiej firmy.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online