Apple Support oraz karty upominkowe App Store i iTunes trafiły w końcu do Polski

iPhone iClinica

Oficjalna aplikacja Apple Support trafiły do kolejnych 20 krajów oraz regionów, w tym do Polski. Do sprzedaży zaczęły trafiać także oficjalne karty podarunkowe App Store i iTunes. Za chwilę do Polski wchodzi Apple Pay – czyżby Apple otworzyło się bardziej na nasz rynek?

 

Jak działa Apple Support

 

Aplikacja ta służy do tego, by pomagać użytkownikowi, gdy ten potrzebuje pomocy technicznej, która dotyczy usług, jak i urządzeń Apple. Dzięki rozmowie telefonicznej czy za pomocą czatu lub wiadomości e-mail, możemy skontaktować się z przedstawicielem Apple Support, który postara się wyjaśnić nam wszelkie wątpliwości.

W programie znajdują się również różne informacje oraz porady, które wyjaśniają przeróżne funkcje usług systemowych.
Informacje wyświetlane przez aplikacje dostosowane są do urządzeń, które mamy przypisane do naszego konta Apple ID.
Usługa oprócz tego, że zawitała do Polski, to pojawiła się także w takich krajach, jak m.in. Dania, Finlandia, Czechy czy Węgry.

 

Gdzie kupić karty upominkowe App Store oraz iTunes?

 

Karty upominkowe Apple także w końcu pojawiły się w naszym kraju! Można je kupić online, jak i w wybranych punktach sprzedaży, jak: Auchan, Empik, Komputronik czy Media Expert. Fizyczne karty posiadają nominały 50, 100 oraz 150 zł.

Po użyciu takiej karty, środki zasilają nasze konto Apple ID i możemy je wydać na zakupy w iTunes oraz App Store czy iBooks.

 

Czy usługi Apple staną się bardziej polskie?

 

Dobrze jest obserwować, że coraz więcej usług Apple wchodzi do naszego kraju, ale dalecy jesteśmy od hurraoptymizmu. Wejście tych usług to dobry symptom i mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się tego jeszcze więcej. Póki co w Polsce nie ma chociażby aplikacji News, nie ma także polskiej wersji Siri.

Nie mamy także w Polsce oficjalnych sklepów Apple Store, które zastępowane są przez rodzimych, autoryzowanych Resellerów.

Trzymamy kciuki, aby w przyszłości pojawiło się w Polsce więcej usług od Apple.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online