Apple stawia na innowację – rekordowe kwoty na rozwój i badania

Apple iClinica
apple 2019

Z informacji, które pojawiły się w Sieci możemy dowiedzieć się, że gigant z Cupertino zaczął inwestować ogromne ilości pieniędzy na badania oraz rozwój. Część tych pieniędzy przeznaczana na najnowsze technologie, które prędzej, czy później wylądują w iPhone’ach, iPadach czy Macach. Jednak również spora ilość tych środków inwestowana jest w całkiem nowe urządzenia, które dopiero trafią w przyszłości na rynek.

 

Apple stawia na Research & Development

 

W zeszłym tygodniu firma Apple postanowiła opublikować raport dotyczący raportu finansowego dotyczącego sprzedaży w drugim kwartale kalendarzowym tego roku.

Poza informacjami na temat przychodów z poszczególnych działek sprzedaży Apple, padły także liczny związane z kwotami, które są przez firmę przeznaczane na rozwój oraz badania.

Na te właśnie kwestie w ostatnich kilku miesiącach Apple przeznaczyło aż 4,2 miliarda dolarów – jest to zdecydowanie więcej niż w jakimkolwiek kwartale w historii firmy. Suma ta stanowi 7,9% przychodu, co w ujęciu procentowym jest największym wynikiem firmy od 2003 roku. Wówczas firma mocno inwestowała w rozwój swojego iPoda oraz rozpoczynała pracę nad pierwszym modelem iPhone’a.

 

Nowości w flagowych urządzeniach firmy

 

Spory kawałek miliardowego tortu przeznaczany jest na to, by zapewnić firmie ciągłą innowacyjność na rynku. Chodzi tutaj przede wszystkim o nowinki, które lądować mają w iPhone’ach, iPadach oraz komputerach Mac. W trakcie konferencji z inwestorami Tim Cook oraz Luca Maestri, który jest dyrektorem finansowym Apple powiedzieli, że lwia część tej inwestycji przelewana jest by ulepszyć już obecne na rynku produkty i usługi.

Świadczyć o tym może fakt ogromnej ilości zgłaszanych przez firmę patentów. Aktualnie gigant z Cupertino takich zgłoszeń wykonał już blisko 17 tysięcy. Jak widać, producent nie próżnuje i ciągle pracuje nad nowymi technologiami.

 

Nowe produkty na rynku

 

Spore sumy lądują także w projektach związanych z rozwojem całkowicie nowych produktów od firmy Apple.

Mówimy tutaj o nowościach, które mogą (ale nie muszą) pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych lat.

Mimo, że tutaj trudno mówić nam o szczegółach, to w kuluarach padają stwierdzenia, że główny nurt pieniędzy płynie na projekty takie, jak Project Titan, czyli nowoczesny, autonomiczny samochód, czy okulary do VR.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online