Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple stawia na innowację – rekordowe kwoty na rozwój i badania

Apple stawia na innowację – rekordowe kwoty na rozwój i badania

Z informacji, które pojawiły się w Sieci możemy dowiedzieć się, że gigant z Cupertino zaczął inwestować ogromne ilości pieniędzy na badania oraz rozwój. Część tych pieniędzy przeznaczana na najnowsze technologie, które prędzej, czy później wylądują w iPhone’ach, iPadach czy Macach. Jednak również spora ilość tych środków inwestowana jest w całkiem nowe urządzenia, które dopiero trafią w przyszłości na rynek.

 

Apple stawia na Research & Development

 

W zeszłym tygodniu firma Apple postanowiła opublikować raport dotyczący raportu finansowego dotyczącego sprzedaży w drugim kwartale kalendarzowym tego roku.

Poza informacjami na temat przychodów z poszczególnych działek sprzedaży Apple, padły także liczny związane z kwotami, które są przez firmę przeznaczane na rozwój oraz badania.

Na te właśnie kwestie w ostatnich kilku miesiącach Apple przeznaczyło aż 4,2 miliarda dolarów – jest to zdecydowanie więcej niż w jakimkolwiek kwartale w historii firmy. Suma ta stanowi 7,9% przychodu, co w ujęciu procentowym jest największym wynikiem firmy od 2003 roku. Wówczas firma mocno inwestowała w rozwój swojego iPoda oraz rozpoczynała pracę nad pierwszym modelem iPhone’a.

 

Nowości w flagowych urządzeniach firmy

 

Spory kawałek miliardowego tortu przeznaczany jest na to, by zapewnić firmie ciągłą innowacyjność na rynku. Chodzi tutaj przede wszystkim o nowinki, które lądować mają w iPhone’ach, iPadach oraz komputerach Mac. W trakcie konferencji z inwestorami Tim Cook oraz Luca Maestri, który jest dyrektorem finansowym Apple powiedzieli, że lwia część tej inwestycji przelewana jest by ulepszyć już obecne na rynku produkty i usługi.

Świadczyć o tym może fakt ogromnej ilości zgłaszanych przez firmę patentów. Aktualnie gigant z Cupertino takich zgłoszeń wykonał już blisko 17 tysięcy. Jak widać, producent nie próżnuje i ciągle pracuje nad nowymi technologiami.

 

Nowe produkty na rynku

 

Spore sumy lądują także w projektach związanych z rozwojem całkowicie nowych produktów od firmy Apple.

Mówimy tutaj o nowościach, które mogą (ale nie muszą) pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych lat.

Mimo, że tutaj trudno mówić nam o szczegółach, to w kuluarach padają stwierdzenia, że główny nurt pieniędzy płynie na projekty takie, jak Project Titan, czyli nowoczesny, autonomiczny samochód, czy okulary do VR.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online