Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple stawia na innowację – rekordowe kwoty na rozwój i badania

Apple stawia na innowację – rekordowe kwoty na rozwój i badania

Z informacji, które pojawiły się w Sieci możemy dowiedzieć się, że gigant z Cupertino zaczął inwestować ogromne ilości pieniędzy na badania oraz rozwój. Część tych pieniędzy przeznaczana na najnowsze technologie, które prędzej, czy później wylądują w iPhone’ach, iPadach czy Macach. Jednak również spora ilość tych środków inwestowana jest w całkiem nowe urządzenia, które dopiero trafią w przyszłości na rynek.

 

Apple stawia na Research & Development

 

W zeszłym tygodniu firma Apple postanowiła opublikować raport dotyczący raportu finansowego dotyczącego sprzedaży w drugim kwartale kalendarzowym tego roku.

Poza informacjami na temat przychodów z poszczególnych działek sprzedaży Apple, padły także liczny związane z kwotami, które są przez firmę przeznaczane na rozwój oraz badania.

Na te właśnie kwestie w ostatnich kilku miesiącach Apple przeznaczyło aż 4,2 miliarda dolarów – jest to zdecydowanie więcej niż w jakimkolwiek kwartale w historii firmy. Suma ta stanowi 7,9% przychodu, co w ujęciu procentowym jest największym wynikiem firmy od 2003 roku. Wówczas firma mocno inwestowała w rozwój swojego iPoda oraz rozpoczynała pracę nad pierwszym modelem iPhone’a.

 

Nowości w flagowych urządzeniach firmy

 

Spory kawałek miliardowego tortu przeznaczany jest na to, by zapewnić firmie ciągłą innowacyjność na rynku. Chodzi tutaj przede wszystkim o nowinki, które lądować mają w iPhone’ach, iPadach oraz komputerach Mac. W trakcie konferencji z inwestorami Tim Cook oraz Luca Maestri, który jest dyrektorem finansowym Apple powiedzieli, że lwia część tej inwestycji przelewana jest by ulepszyć już obecne na rynku produkty i usługi.

Świadczyć o tym może fakt ogromnej ilości zgłaszanych przez firmę patentów. Aktualnie gigant z Cupertino takich zgłoszeń wykonał już blisko 17 tysięcy. Jak widać, producent nie próżnuje i ciągle pracuje nad nowymi technologiami.

 

Nowe produkty na rynku

 

Spore sumy lądują także w projektach związanych z rozwojem całkowicie nowych produktów od firmy Apple.

Mówimy tutaj o nowościach, które mogą (ale nie muszą) pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych lat.

Mimo, że tutaj trudno mówić nam o szczegółach, to w kuluarach padają stwierdzenia, że główny nurt pieniędzy płynie na projekty takie, jak Project Titan, czyli nowoczesny, autonomiczny samochód, czy okulary do VR.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online