Apple produkuje iPada Pro 5G?

iPad iClinica

Wśród wszelkiego rodzaju doniesień na temat iPhone’ów 12 pojawiają się informacje, że w urządzeniach tych ma pojawić się nowoczesny i wydajny moduł sieciowy 5G. Redaktorzy działający na co dzień w redakcji DigiTimes dotarli do źródeł, które sugerują, że gigant z Cupertino pracuje również nad iPadami Pro 5G.

 

iPad Pro (2020)

 

Nowe tablety od Apple, podobnie, jak nadchodzące iPhone’y będą wspierały obsługę fal milimetrowych – mmWave. Taka nowość sprawdzi się zwłaszcza w dużych miastach z dostępem do szybkiej Sieci internetowej, gdyż moduły 5G pozwalają na ultraszybką wymianę danych. Wspomniane moduły miałaby produkować firma z Tajwanu – Advanced Semiconductor Engineering. Jednak póki co nie można określić, kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery urządzenia.

Trzeba mieć na uwadze, że taki chip zwiększy znacząco koszty związane z produkcją iPada Pro. Na pewno będzie miało to jakiś wpływ na finalną cenę urządzenia, którą przyjdzie nam za nie zapłacić w sklepie. Choć istnieje także opcja, że tylko droższe modele i wersje iPada Pro otrzymają moduł 5G.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online