Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path Apple prezentuje nowe sprzęty podczas konferencji „One more thing”

Apple prezentuje nowe sprzęty podczas konferencji „One more thing”

Przedstawiciele giganta z Cupertino podczas swojej kolejnej konferencji „One more thing”, która odbyła się 10 listopada zaprezentowali nowe urządzenia – są to MacBooki oraz Mac Mini. Oprócz tego pokazali oni światu swój pierwszy autorski procesor Apple M1, który będzie napędzał nowe sprzęty.

Apple M1

Procesor amerykańskiej firmy stworzony jest w technologii 5 nm. Posiada on 16 miliardów tranzystorów i 8-rdzeniowy procesor CPU, który reklamowany jest jako „najszybszy CPU na świecie”. Jednostka graficzna posiada taką samą ilość rdzeni. Oprócz tego wspiera od Thunderbolt/USB 4 i jest w stanie wykonywać 11 bilionów operacji na sekundę.

MacBook Air M1 2020

Nowy, lżejszy MacBook dzięki nowemu procesorowi będzie do 3,5x szybszy i ogłoszony, jako „szybszy od 98% laptopów dostępnych na rynku”. Urządzenie będzie posiadała szybszą grafikę, szybszy dysk SSD z pojemnością do 2 TB, 16 GB pamięci RAM i 13-calowy wyświetlacz Retina (2560 x 1600). Oprócz tego Touch ID, porty USB-C, gładzik Force Touch i klawiatura Magic Keyboard wyposażona w mechanizm nożycowy. Wydłużył się także czas działania baterii.

W zależności od specyfikacji w Polsce ceny MacBooka Air będą wahać się od 5199 PLN do 10 449 PLN.

MacBook Pro 13 M1 2020

Nowy MacBook Pro, dzięki nowemu chipowi ma być 2,8 razy szybszy od swojego bezpośredniego poprzednika, grafika także będzie 5x wydajniejsza, a czas pracy baterii także ulegnie wydłużeniu. 16 GB pamięci i 13-calowy wyświetlacz Retina (2560 x 1600). Pamięć masowa poszerzona będzie do nawet 2 TB SSD. Aktywny system chłodzenia spowoduje, że sprzęt nie będzie się przegrzewał. Oprócz tego 3 mikrofony. Jeśli chodzi o wielkość i wagę to te będą takie same, jak w modelu poprzednim.

Polskie ceny MacBooka Pro wahać się będą od 6699 PLN do 10699 PLN za model z 8 GB RAM i od 7699 PLN do 11 699 PLN za model z 16 GB RAM.

Mac mini M1 2020

Trzecim urządzeniem zaprezentowanym podczas konferencji był Mac Mini, który również otrzyma chip Apple M1. Będzie on trzykrotnie szybszy od poprzedniego Maca Mini, a grafika ma być nawet sześć razy wydajniejsza. Tutaj również pojawi się nowy system chłodzenia, który usprawni działanie sprzętu. Sprzęt posiadać będzie wsparcie dla monitora Pro Display XDR w 6K. Dysk SSD do 2 TB i 16 GB RAM.

Ceny startować będą od 699 dolarów, co oznacza spadek 100 dolarów względem poprzedniego modelu.


Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
PS Remote Play
PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem … Czytaj dalej PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online