Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Apple prezentuje nowe sprzęty podczas konferencji „One more thing”

Apple prezentuje nowe sprzęty podczas konferencji „One more thing”

Przedstawiciele giganta z Cupertino podczas swojej kolejnej konferencji „One more thing”, która odbyła się 10 listopada zaprezentowali nowe urządzenia – są to MacBooki oraz Mac Mini. Oprócz tego pokazali oni światu swój pierwszy autorski procesor Apple M1, który będzie napędzał nowe sprzęty.

Apple M1

Procesor amerykańskiej firmy stworzony jest w technologii 5 nm. Posiada on 16 miliardów tranzystorów i 8-rdzeniowy procesor CPU, który reklamowany jest jako „najszybszy CPU na świecie”. Jednostka graficzna posiada taką samą ilość rdzeni. Oprócz tego wspiera od Thunderbolt/USB 4 i jest w stanie wykonywać 11 bilionów operacji na sekundę.

MacBook Air M1 2020

Nowy, lżejszy MacBook dzięki nowemu procesorowi będzie do 3,5x szybszy i ogłoszony, jako „szybszy od 98% laptopów dostępnych na rynku”. Urządzenie będzie posiadała szybszą grafikę, szybszy dysk SSD z pojemnością do 2 TB, 16 GB pamięci RAM i 13-calowy wyświetlacz Retina (2560 x 1600). Oprócz tego Touch ID, porty USB-C, gładzik Force Touch i klawiatura Magic Keyboard wyposażona w mechanizm nożycowy. Wydłużył się także czas działania baterii.

W zależności od specyfikacji w Polsce ceny MacBooka Air będą wahać się od 5199 PLN do 10 449 PLN.

MacBook Pro 13 M1 2020

Nowy MacBook Pro, dzięki nowemu chipowi ma być 2,8 razy szybszy od swojego bezpośredniego poprzednika, grafika także będzie 5x wydajniejsza, a czas pracy baterii także ulegnie wydłużeniu. 16 GB pamięci i 13-calowy wyświetlacz Retina (2560 x 1600). Pamięć masowa poszerzona będzie do nawet 2 TB SSD. Aktywny system chłodzenia spowoduje, że sprzęt nie będzie się przegrzewał. Oprócz tego 3 mikrofony. Jeśli chodzi o wielkość i wagę to te będą takie same, jak w modelu poprzednim.

Polskie ceny MacBooka Pro wahać się będą od 6699 PLN do 10699 PLN za model z 8 GB RAM i od 7699 PLN do 11 699 PLN za model z 16 GB RAM.

Mac mini M1 2020

Trzecim urządzeniem zaprezentowanym podczas konferencji był Mac Mini, który również otrzyma chip Apple M1. Będzie on trzykrotnie szybszy od poprzedniego Maca Mini, a grafika ma być nawet sześć razy wydajniejsza. Tutaj również pojawi się nowy system chłodzenia, który usprawni działanie sprzętu. Sprzęt posiadać będzie wsparcie dla monitora Pro Display XDR w 6K. Dysk SSD do 2 TB i 16 GB RAM.

Ceny startować będą od 699 dolarów, co oznacza spadek 100 dolarów względem poprzedniego modelu.


Podobne artykuły
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online