Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Apple pierwszą firmą wartą bilion dolarów

Apple pierwszą firmą wartą bilion dolarów

Coraz lepsze wyniki, coraz lepsza sytuacja na rynku i stało się – Apple pierwszą na Świecie firmą, której wartość przekroczyła bilion dolarów, czyli warta jest 1 000 000 000 000 – liczba zer robi wrażenie.

 

Pierwsza na świecie

 

Gigant z Cupertino jest pierwszą w historii firmą, której wartość przekroczyła próg biliona dolarów. Wszystko to za sprawą przekroczenia na amerykańskiej giełdzie progu 207, 05 dolara za akcję.

Akcje skoczyły gwałtownie po ogłoszeniu wyników finansowych za drugi kwartał tego roku. Przez ostatnie trzy miesiące Apple zarobiło 11,5 miliarda dolarów, a a przychody wyniosły 53,3 miliarda dolarów – w porównaniu z rokiem poprzednim, mamy tutaj wzrost o 17%.

Firma z Cupertino odnotowała wzrost przychodów we wszystkich regionach:

  • Obie Ameryki:  +20%
  • Europa: +14%
  • Chiny: +19%
  • Japonia: +7%
  • Azja-Pacyfik: +16%

Dość mocno skoczyła także sprzedaż innych, wcześniej mniej popularnych urządzeń od Apple (AirPods, Apple Watch, Apple TV, Beats, HomePod, iPod Touch – i to między innymi dzięki tym sprzętom sytuacja firmy z logo jabłka jest tak stabilna, mocna i z potencjałem na jeszcze więcej.

 


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online