Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple pierwszą firmą wartą bilion dolarów

Apple pierwszą firmą wartą bilion dolarów

Coraz lepsze wyniki, coraz lepsza sytuacja na rynku i stało się – Apple pierwszą na Świecie firmą, której wartość przekroczyła bilion dolarów, czyli warta jest 1 000 000 000 000 – liczba zer robi wrażenie.

 

Pierwsza na świecie

 

Gigant z Cupertino jest pierwszą w historii firmą, której wartość przekroczyła próg biliona dolarów. Wszystko to za sprawą przekroczenia na amerykańskiej giełdzie progu 207, 05 dolara za akcję.

Akcje skoczyły gwałtownie po ogłoszeniu wyników finansowych za drugi kwartał tego roku. Przez ostatnie trzy miesiące Apple zarobiło 11,5 miliarda dolarów, a a przychody wyniosły 53,3 miliarda dolarów – w porównaniu z rokiem poprzednim, mamy tutaj wzrost o 17%.

Firma z Cupertino odnotowała wzrost przychodów we wszystkich regionach:

  • Obie Ameryki:  +20%
  • Europa: +14%
  • Chiny: +19%
  • Japonia: +7%
  • Azja-Pacyfik: +16%

Dość mocno skoczyła także sprzedaż innych, wcześniej mniej popularnych urządzeń od Apple (AirPods, Apple Watch, Apple TV, Beats, HomePod, iPod Touch – i to między innymi dzięki tym sprzętom sytuacja firmy z logo jabłka jest tak stabilna, mocna i z potencjałem na jeszcze więcej.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online