Apple Pay zadebiutuje w Polsce między 18, a 22 czerwca

Apple Pay iClinica

Zgodnie z doniesieniami Apple Pay powinno wystartować w pierwszych bankach w Polsce w tygodniu od 18 do 22 czerwca. Pojawiło się wiele spekulacji związanych z faktem, że w ostatni weekend w bankach, które wiąże się z obsługą Apple Pay, odbywały się przerwy technologiczne. Mówiło się, że usługa płatnicza od Apple wystartować może nawet teraz, ale jednak okres 18-22 czerwca wydaje się najbardziej prawdopodobny.

 

W końcu się doczekamy

 

Serwis Cashless donosi, że rzeczywiście przedostatni tydzień czerwca wydaje się być tym momentem, w którym w końcu na naszym rynku zadebiutuje usługa Apple Pay. Od zeszłego tygodnia mogą się już ją cieszyć mieszkańcy Ukrainy, czas i więc na Polskę.

Spekulacje związane z przerwami technologicznymi w Bankach wprowadziły nieco zamieszania, ale nie były one związane z Apple Pay, a z nadchodącym RODO, które wymaga od banków wielu działań, by przygotować się na jego nadejście.

Co prawda, nie mówimy jeszcze o oficjalnych informacjach, ale datę 18 czerwca powinniśmy zakreślić w kalendarzu.

 

apple pay polska

Jakie banki obsłużą Apple Pay?

 

Warto nadmienić, iż istnieje jeszcze niewielkie ryzyko, że premiera usługi delikatnie się obsunie, choć nie powinno raczej do tego dojść.

Usługą tą w Polsce zainteresowanych jest kilka banków, ale wątpliwe, by wszystkim udało się ją wdrożyć w tym samym czasie i zapewne w tygodniu 18-22 czerwca tylko niektóre z banków zaczną ją obsługiwać, a reszta wprowadzi usługę nieco później.

Podobno w testach technologicznych wszystko sprawdza się w należytym porządku i pod tym względem nie widać jakichkolwiek przeszkód, by Apple Pay miało w końcu zadebiutować na polskim rynku. Pozostały jeszcze tylko kwestie formalne – być może związane z dogadaniem się, co do stawek prowizyjnych, które zobligowane będą odprowadzać banki z tytułu transakcji dokonanych Apple Pay. Być może dopinana jest ostateczna i niezbędna dokumentacja. Nie mniej – powinni się wyrobić.

Banki, które jako pierwsze powinny zacząć obsługiwać Apple Pay to: mBank, Getin Bank, Alior Bank oraz BZ WBK – te są najpewniejsze. Padały jeszcze nazwy ING Bank, Bank Millenium, czy PKO BP, ale jeżeli Apple Pay zostanie zaoferowane klientom tych banków, to powinniśmy się tego spodziewać raczej w późniejszym okresie.

Nie pozostało nam nic innego, jak czekać i mieć nadzieję, że rzeczywiście w dniach 18-22 czerwca Apple Pay oficjalnie pojawi się w naszym kraju.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online