Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay zadebiutuje w Polsce między 18, a 22 czerwca

Apple Pay zadebiutuje w Polsce między 18, a 22 czerwca

Zgodnie z doniesieniami Apple Pay powinno wystartować w pierwszych bankach w Polsce w tygodniu od 18 do 22 czerwca. Pojawiło się wiele spekulacji związanych z faktem, że w ostatni weekend w bankach, które wiąże się z obsługą Apple Pay, odbywały się przerwy technologiczne. Mówiło się, że usługa płatnicza od Apple wystartować może nawet teraz, ale jednak okres 18-22 czerwca wydaje się najbardziej prawdopodobny.

 

W końcu się doczekamy

 

Serwis Cashless donosi, że rzeczywiście przedostatni tydzień czerwca wydaje się być tym momentem, w którym w końcu na naszym rynku zadebiutuje usługa Apple Pay. Od zeszłego tygodnia mogą się już ją cieszyć mieszkańcy Ukrainy, czas i więc na Polskę.

Spekulacje związane z przerwami technologicznymi w Bankach wprowadziły nieco zamieszania, ale nie były one związane z Apple Pay, a z nadchodącym RODO, które wymaga od banków wielu działań, by przygotować się na jego nadejście.

Co prawda, nie mówimy jeszcze o oficjalnych informacjach, ale datę 18 czerwca powinniśmy zakreślić w kalendarzu.

 

apple pay polska

Jakie banki obsłużą Apple Pay?

 

Warto nadmienić, iż istnieje jeszcze niewielkie ryzyko, że premiera usługi delikatnie się obsunie, choć nie powinno raczej do tego dojść.

Usługą tą w Polsce zainteresowanych jest kilka banków, ale wątpliwe, by wszystkim udało się ją wdrożyć w tym samym czasie i zapewne w tygodniu 18-22 czerwca tylko niektóre z banków zaczną ją obsługiwać, a reszta wprowadzi usługę nieco później.

Podobno w testach technologicznych wszystko sprawdza się w należytym porządku i pod tym względem nie widać jakichkolwiek przeszkód, by Apple Pay miało w końcu zadebiutować na polskim rynku. Pozostały jeszcze tylko kwestie formalne – być może związane z dogadaniem się, co do stawek prowizyjnych, które zobligowane będą odprowadzać banki z tytułu transakcji dokonanych Apple Pay. Być może dopinana jest ostateczna i niezbędna dokumentacja. Nie mniej – powinni się wyrobić.

Banki, które jako pierwsze powinny zacząć obsługiwać Apple Pay to: mBank, Getin Bank, Alior Bank oraz BZ WBK – te są najpewniejsze. Padały jeszcze nazwy ING Bank, Bank Millenium, czy PKO BP, ale jeżeli Apple Pay zostanie zaoferowane klientom tych banków, to powinniśmy się tego spodziewać raczej w późniejszym okresie.

Nie pozostało nam nic innego, jak czekać i mieć nadzieję, że rzeczywiście w dniach 18-22 czerwca Apple Pay oficjalnie pojawi się w naszym kraju.

 


Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online