Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay wygrywa z Google Pay w BGŻ BNP Paribas

Apple Pay wygrywa z Google Pay w BGŻ BNP Paribas

Z informacji, które w Sieci umieścił serwis Cashless wynika, że klienci banku BGŻ BNP Paribas w IV kwartale poprzedniego roku częściej korzystali z płatności mobilnych od Apple. Ci użytkownicy wydawali także więcej pieniędzy niż ci, którzy korzystali z konkurencyjnego sposobu dostarczanego przez Google Pay.

 

Apple Pay > Google Pay

 

BGZ BNP Paribas to pierwszy bank w Polsce, który pokusił się o stworzenie podobnego zestawienia. Z raportu tego wynika, iż w ostatnim kwartale 2018 roku aż 58% użytkowników korzystających z płatności mobilnych w tym banku wykorzystywało do tego Apple Pay. Pozostałe 42%, korzystające ze smartfonów z systemem Android, dokonywało tego za pośrednictwem Google Pay.

Jeśli chodzi o ilość transakcji, to 62% wykonywanych było za pomocą płatności mobilnych od giganta z Cupertino. Średnia kwota transakcji wykonywanych iPhonem lub Apple Watchem wynosiła 74 złote. Gdy mówimy o średniej kwocie zakupu dokonywanej przez Google Pay to jest ona nieco niższa i wynosi o 22 złote mniej, czyli 52 złote.

W III kwartale ubiegłego roku bank BGŻ BNP Paribas miał aż 51% użytkowników korzystających Apple Pay. Wówczas ponad połowa wszystkich wykonywanych transakcji przekraczała kwotę 54 złotych. Przez płatności dostępne w systemie Android, czyli Google Pay ta kwota wynosiła 39 złotych.
Jak widać z tego raportu, liczba użytkowników płatności mobilnych wzrasta i dotyczy to Apple Pay, jak i Google Pay.

Mimo, że doniesienia te dotyczą tylko i wyłącznie banku BGŻ BNP Paribas to można zakładać, że taka tendencja dotyczy całego rynku. Póki co inne banki nie przedstawiły nam podobnego zestawienia. Czy doczekamy się takich informacji również z innych korporacji? Czas pokaże.

 


Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online