Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay w Polsce zanotowało bardzo obiecujący start

Apple Pay w Polsce zanotowało bardzo obiecujący start

Według – póki co – nieoficjalnych danych, Apple Pay w Polsce miało bardzo dobry start. Po pierwszym dniu usługę aktywowało kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Jest to zdecydowanie lepszy początek niż w przypadku Google Pay.

 

Bardzo dobre przyjęcie na polskim rynku

 

W Sieci pojawiają się doniesienia, jakoby kilka godzin po aktywowaniu usługi koło 3 tysięcy użytkowników banku Pekao zaczęło korzystać z Apple Pay. Podobne liczby w ciągu kilku pierwszych godzin odnotował mBank, ale tylko w przypadku kart jednej z organizacji płatniczych.

To właśnie klienci mBanku najchętniej uruchamiali usługę – szacunku mówią, że po pierwszej dobie od uruchomienia usługi z Apple Pay zaczęło korzystać około 18 tysięcy klientów! To dwa razy większa liczba niż w przypadku pierwszej doby po wystartowaniu Google Pay – wówczas usługę uruchomiło 9 tysięcy klientów.

 

Jak wyglądają inne banki?

 

Tutaj nie mamy dokładnych szacunków, ale z doniesień wynika, że po pierwszym dniu od uruchomienia usługi łączna liczba użytkowników Apple Pay w Polsce wyniosła mniej więcej od 30 do 40 tysięcy użytkowników! Co ciekawe – Google Pay po 4 miesiącach od startu używało ok. 25 tysięcy użytkowników, choć zaznaczyć należy, że usługę tę udostępniały wówczas tylko Alior Bank (+ T-Mobile Usługi Bankowe) oraz BZ WBK.

Liczba 30-40 tysięcy użytkowników po pierwszym dniu Apple Pay w naszym kraju to wynik, który należy ocenić, jako bardzo dobry. Należy podkreślić, że do 8 banków, które aktualnie dostarczają tę usługę, dołączą kolejne z PKO BP na czele, które najpóźniej we wrześniu doda do swej oferty płatności zbliżeniowe od Apple.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online