Blog
iClinica>Blog>Apple Pay>Apple Pay w Polsce zanotowało bardzo obiecujący start

Apple Pay w Polsce zanotowało bardzo obiecujący start

Według – póki co – nieoficjalnych danych, Apple Pay w Polsce miało bardzo dobry start. Po pierwszym dniu usługę aktywowało kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Jest to zdecydowanie lepszy początek niż w przypadku Google Pay.

 

Bardzo dobre przyjęcie na polskim rynku

 

W Sieci pojawiają się doniesienia, jakoby kilka godzin po aktywowaniu usługi koło 3 tysięcy użytkowników banku Pekao zaczęło korzystać z Apple Pay. Podobne liczby w ciągu kilku pierwszych godzin odnotował mBank, ale tylko w przypadku kart jednej z organizacji płatniczych.

To właśnie klienci mBanku najchętniej uruchamiali usługę – szacunku mówią, że po pierwszej dobie od uruchomienia usługi z Apple Pay zaczęło korzystać około 18 tysięcy klientów! To dwa razy większa liczba niż w przypadku pierwszej doby po wystartowaniu Google Pay – wówczas usługę uruchomiło 9 tysięcy klientów.

 

Jak wyglądają inne banki?

 

Tutaj nie mamy dokładnych szacunków, ale z doniesień wynika, że po pierwszym dniu od uruchomienia usługi łączna liczba użytkowników Apple Pay w Polsce wyniosła mniej więcej od 30 do 40 tysięcy użytkowników! Co ciekawe – Google Pay po 4 miesiącach od startu używało ok. 25 tysięcy użytkowników, choć zaznaczyć należy, że usługę tę udostępniały wówczas tylko Alior Bank (+ T-Mobile Usługi Bankowe) oraz BZ WBK.

Liczba 30-40 tysięcy użytkowników po pierwszym dniu Apple Pay w naszym kraju to wynik, który należy ocenić, jako bardzo dobry. Należy podkreślić, że do 8 banków, które aktualnie dostarczają tę usługę, dołączą kolejne z PKO BP na czele, które najpóźniej we wrześniu doda do swej oferty płatności zbliżeniowe od Apple.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online