Apple Pay w Polsce – ułatwi je aplikacja boon

Apple Pay,iPhone iClinica

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Apple Pay oficjalnie zawita do Polski. Mówi się, że powinno się to wydarzyć w drugiej połowie czerwca – przynajmniej w niektórych bankach. Aplikacja boon wychodzi naprzeciw zniecierpliwionych i pozwala użytkować Apple Pay w Polsce już dzisiaj.

 

Polskie karty płatnicze odblokowane

 

Serwis boon kilka dni temu dał możliwość doładowywania konta polskimi kartami płatniczymi. Serwis działa na pewno w przypadku banków Millenium, mBank, czy BZ WBK, choć niewykluczone, że w przypadku innych usługa też już działa.

Co ciekawe, z Apple Pay przy użyciu boon, korzystać można było już przed dwoma laty, ale serwis szybko zablokował taką możliwość. Przez to nie dało się dodawać nowych kont z Polski i doładowywać tych już istniejących. W Sieci pojawiały „poradniki”, jak obejść te blokady, ale procedury były bardzo skomplikowane i czasochłonne. Ponadto wszystko to wiązało się z wyższymi prowizjami, więc obchodzenie blokad było po prostu nieopłacalne.

Jak widać opcja doładowania konta polskimi kartami jest ogromnym ułatwieniem, choć zaznaczyć trzeba, że ponosić musimy koszty przewalutowania, gdyż konto boon może być prowadzone tylko w euro lub funtach. Posiadanie konta wiąże się także z comiesięczną opłatą w wysokości 1,49 euro – jeżeli zarejestrujesz się do 31 maja to pierwszy rok będzie za darmo.

 

apple pay w polsce

Jak utworzyć konta na boon?

 

Po pierwsze należy pobrać darmową aplikację z App Store. Niestety, nie jest ona dostępna w polskim sklepie, więc należy założyć konto App Store w jednym z państw, w którym boon jest dostępne, np. Niemcy, czy Wielka Brytania.
Gdy to zrobimy, musimy w iPhone zmienić swój region na kraj, w którym założyliśmy przed momentem konto na App Store. Wchodzimy w:
Ustawienia -> Ogólne -> Język i region -> Region
Teraz należy uruchomić aplikację boon, zarejestrować się i potwierdzić numer telefonu.
Po podpięciu polskiej karty płatniczej, mamy możliwość doładowania konta. Aplikacja sama podpowie nam, by dodać kartę do Wallet, co pozwoli nam na płacenie za pośrednictwem Apple Pay.
Od teraz nasz iPhone oraz Apple Watch mogą posłużyć nam przy dokonywaniu płatności w sklepach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online