Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay w Polsce – ułatwi je aplikacja boon

Apple Pay w Polsce – ułatwi je aplikacja boon

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Apple Pay oficjalnie zawita do Polski. Mówi się, że powinno się to wydarzyć w drugiej połowie czerwca – przynajmniej w niektórych bankach. Aplikacja boon wychodzi naprzeciw zniecierpliwionych i pozwala użytkować Apple Pay w Polsce już dzisiaj.

 

Polskie karty płatnicze odblokowane

 

Serwis boon kilka dni temu dał możliwość doładowywania konta polskimi kartami płatniczymi. Serwis działa na pewno w przypadku banków Millenium, mBank, czy BZ WBK, choć niewykluczone, że w przypadku innych usługa też już działa.

Co ciekawe, z Apple Pay przy użyciu boon, korzystać można było już przed dwoma laty, ale serwis szybko zablokował taką możliwość. Przez to nie dało się dodawać nowych kont z Polski i doładowywać tych już istniejących. W Sieci pojawiały „poradniki”, jak obejść te blokady, ale procedury były bardzo skomplikowane i czasochłonne. Ponadto wszystko to wiązało się z wyższymi prowizjami, więc obchodzenie blokad było po prostu nieopłacalne.

Jak widać opcja doładowania konta polskimi kartami jest ogromnym ułatwieniem, choć zaznaczyć trzeba, że ponosić musimy koszty przewalutowania, gdyż konto boon może być prowadzone tylko w euro lub funtach. Posiadanie konta wiąże się także z comiesięczną opłatą w wysokości 1,49 euro – jeżeli zarejestrujesz się do 31 maja to pierwszy rok będzie za darmo.

 

apple pay w polsce

Jak utworzyć konta na boon?

 

Po pierwsze należy pobrać darmową aplikację z App Store. Niestety, nie jest ona dostępna w polskim sklepie, więc należy założyć konto App Store w jednym z państw, w którym boon jest dostępne, np. Niemcy, czy Wielka Brytania.
Gdy to zrobimy, musimy w iPhone zmienić swój region na kraj, w którym założyliśmy przed momentem konto na App Store. Wchodzimy w:
Ustawienia -> Ogólne -> Język i region -> Region
Teraz należy uruchomić aplikację boon, zarejestrować się i potwierdzić numer telefonu.
Po podpięciu polskiej karty płatniczej, mamy możliwość doładowania konta. Aplikacja sama podpowie nam, by dodać kartę do Wallet, co pozwoli nam na płacenie za pośrednictwem Apple Pay.
Od teraz nasz iPhone oraz Apple Watch mogą posłużyć nam przy dokonywaniu płatności w sklepach.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online