Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay w PKO BP w ciągu najbliższych tygodni. Co z innymi bankami?

Apple Pay w PKO BP w ciągu najbliższych tygodni. Co z innymi bankami?

Mija właśnie tydzień od dnia, kiedy Apple Pay oficjalnie wystartowało w naszym kraju. Szacunki wskazywały, że platforma płatnicza zanotowała bardzo udany początek w bankach, które jako pierwsze ją obsługują. Kiedy kolejne banki zdecydują się na obsługę Apple Pay?

 

PKO szybciej niż sądziliśmy

 

Informowaliśmy o tym, że PKO BP ma w niedługim czasie dołączyć do banków obsługujących Apple Pay. Wstępnie mówiło się o terminie bliżej września, ale najnowsze doniesienia wskazują, że PKO BP może wdrożyć usługę w ciągu najbliższych tygodni. Być może spowodowane jest to tym, jak ciepło przyjęło się Apple Pay w Polsce.

 

Doniesienia o Inteligo, Credit Agricole, Euro Banku oraz ING Banku Śląskim

 

Z informacji, które pojawiły się w Sieci wynika, że w niedalekiej przyszłości z Apple Pay powinni zaczać cieszyć się posiadacze rachunków w banku Inteligo. Również Credit Agricole zapatruje się pozytywnie na uruchomienie usługi, ale póki co nie znamy żadnych dat, czy konkretów.

Powinniśmy także spodziewać się, że usługa pojawi się dla klientów Euro Banku. Wynika to z tego, że bank ten podobnie, jak Alior oraz Raiffeisen – które Apple Pay już posiadają – korzysta z platformy płatności mobilnych First Daty.

Również ING Bank Śląski zainteresowany jest tym, by wdrożyć płatność od Apple do swojego banku. Niestety, ale ING zawsze trochę ociąga się z uruchamianiem podobnych usług, toteż startu Apple Pay w banku z logiem lwa powinniśmy spodziewać się raczej na początku przyszłego roku, gdyż wątpliwe, by bank wcześniej wyrobił się z przygotowaniem się do startu tej usługi.

 

Co z innymi bankami?

 

Na pewno na jakiekolwiek informacje czeka wielu klientów banku Millenium, czy Citi Handlowego, ale niestety, póki co banki te w żaden sposób nie odniosły się do kwestii wdrożenia Apple Pay do swojego systemu. Klienci tych banków muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Sprawdź, jak zacząć korzystać z Apple Pay.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Komentarze do wpisu


Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online