Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay w PKO BP w ciągu najbliższych tygodni. Co z innymi bankami?

Apple Pay w PKO BP w ciągu najbliższych tygodni. Co z innymi bankami?

Mija właśnie tydzień od dnia, kiedy Apple Pay oficjalnie wystartowało w naszym kraju. Szacunki wskazywały, że platforma płatnicza zanotowała bardzo udany początek w bankach, które jako pierwsze ją obsługują. Kiedy kolejne banki zdecydują się na obsługę Apple Pay?

 

PKO szybciej niż sądziliśmy

 

Informowaliśmy o tym, że PKO BP ma w niedługim czasie dołączyć do banków obsługujących Apple Pay. Wstępnie mówiło się o terminie bliżej września, ale najnowsze doniesienia wskazują, że PKO BP może wdrożyć usługę w ciągu najbliższych tygodni. Być może spowodowane jest to tym, jak ciepło przyjęło się Apple Pay w Polsce.

 

Doniesienia o Inteligo, Credit Agricole, Euro Banku oraz ING Banku Śląskim

 

Z informacji, które pojawiły się w Sieci wynika, że w niedalekiej przyszłości z Apple Pay powinni zaczać cieszyć się posiadacze rachunków w banku Inteligo. Również Credit Agricole zapatruje się pozytywnie na uruchomienie usługi, ale póki co nie znamy żadnych dat, czy konkretów.

Powinniśmy także spodziewać się, że usługa pojawi się dla klientów Euro Banku. Wynika to z tego, że bank ten podobnie, jak Alior oraz Raiffeisen – które Apple Pay już posiadają – korzysta z platformy płatności mobilnych First Daty.

Również ING Bank Śląski zainteresowany jest tym, by wdrożyć płatność od Apple do swojego banku. Niestety, ale ING zawsze trochę ociąga się z uruchamianiem podobnych usług, toteż startu Apple Pay w banku z logiem lwa powinniśmy spodziewać się raczej na początku przyszłego roku, gdyż wątpliwe, by bank wcześniej wyrobił się z przygotowaniem się do startu tej usługi.

 

Co z innymi bankami?

 

Na pewno na jakiekolwiek informacje czeka wielu klientów banku Millenium, czy Citi Handlowego, ale niestety, póki co banki te w żaden sposób nie odniosły się do kwestii wdrożenia Apple Pay do swojego systemu. Klienci tych banków muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Sprawdź, jak zacząć korzystać z Apple Pay.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Komentarze do wpisu


Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online