Apple Pay w PKO BP w ciągu najbliższych tygodni. Co z innymi bankami?

Apple Pay,iPhone iClinica

Mija właśnie tydzień od dnia, kiedy Apple Pay oficjalnie wystartowało w naszym kraju. Szacunki wskazywały, że platforma płatnicza zanotowała bardzo udany początek w bankach, które jako pierwsze ją obsługują. Kiedy kolejne banki zdecydują się na obsługę Apple Pay?

 

PKO szybciej niż sądziliśmy

 

Informowaliśmy o tym, że PKO BP ma w niedługim czasie dołączyć do banków obsługujących Apple Pay. Wstępnie mówiło się o terminie bliżej września, ale najnowsze doniesienia wskazują, że PKO BP może wdrożyć usługę w ciągu najbliższych tygodni. Być może spowodowane jest to tym, jak ciepło przyjęło się Apple Pay w Polsce.

 

Doniesienia o Inteligo, Credit Agricole, Euro Banku oraz ING Banku Śląskim

 

Z informacji, które pojawiły się w Sieci wynika, że w niedalekiej przyszłości z Apple Pay powinni zaczać cieszyć się posiadacze rachunków w banku Inteligo. Również Credit Agricole zapatruje się pozytywnie na uruchomienie usługi, ale póki co nie znamy żadnych dat, czy konkretów.

Powinniśmy także spodziewać się, że usługa pojawi się dla klientów Euro Banku. Wynika to z tego, że bank ten podobnie, jak Alior oraz Raiffeisen – które Apple Pay już posiadają – korzysta z platformy płatności mobilnych First Daty.

Również ING Bank Śląski zainteresowany jest tym, by wdrożyć płatność od Apple do swojego banku. Niestety, ale ING zawsze trochę ociąga się z uruchamianiem podobnych usług, toteż startu Apple Pay w banku z logiem lwa powinniśmy spodziewać się raczej na początku przyszłego roku, gdyż wątpliwe, by bank wcześniej wyrobił się z przygotowaniem się do startu tej usługi.

 

Co z innymi bankami?

 

Na pewno na jakiekolwiek informacje czeka wielu klientów banku Millenium, czy Citi Handlowego, ale niestety, póki co banki te w żaden sposób nie odniosły się do kwestii wdrożenia Apple Pay do swojego systemu. Klienci tych banków muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Sprawdź, jak zacząć korzystać z Apple Pay.

 

2 comments on “Apple Pay w PKO BP w ciągu najbliższych tygodni. Co z innymi bankami?”

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online