Apple Pay w PKO BP dopiero w październiku

Apple Pay,iPhone iClinica

Apple Pay w PKO BP miało pojawić się już w trzecim kwartale tego roku, czyli najpóźniej z końcem września. Okazuje się jednak, że płatność mobilna od firmy Apple zadebiutuje w największym polskim banku z delikatnym opóźnieniem. Wszystko to związane z premierą nowych iPhone’ów.

 

Apple Pay na początku października?

 

Jacek Uryniuk z serwisu Cashless dotarł do informacji z nieoficjalnych, niezależnych źródeł, że początek usługi Apple Pay w banku PKO BP przewidziany został na 4 października, aczkolwiek data ta nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Premiera przesuwa się przez debiut nowych telefonów i innych urządzeń od Apple. Przypominamy, że za chwilę zadebiutować mają iPhone Xc, iPhone Xs oraz iPhone Xs Plus, przez co gigant z Cupertino zablokował niejako działania związana z wdrażaniem usług do nowych podmiotów. Gdy kurz po premierze nowych sprzętów opadnie, wówczas możliwe będą dalsze działanie w segmencie związanym z płatnościami mobilnymi.

Usługa jest już podobno sprawdzana, a testy przechodzą bardzo pomyślnie. Wraz ze startem Apple Pay w PKO BP, używać będą mogli go posiadacze kart VISA, jak i MasterCard.
Także klientom PKO BP oczekującym na Apple Pay w ich banku pozostało uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online