Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Apple Pay już w czerwcu zawita do Polski

Apple Pay już w czerwcu zawita do Polski

Z ostatnich doniesień wynika, że już przeszło milion Polaków korzysta z płatności smartfonami. Przede wszystkim chodzi o HCE oraz Google Pay, które mimo faktu, że na polskim rynku nie przyjmowały się zbyt szybko to przebiły granicę miliona użytkowników.

 

Użytkowników będzie więcej – Apple Pay wchodzi do Polski

 

Wszystko wskazuje na to, że już w czerwcu na naszym rynku zadebiutuje Apple Pay. Oznacza to, że już nie tylko użytkownicy Androidów będą mogli korzystać z płatności zbliżeniowych swoimi smartfonami. Potwierdzają się więc informacje, które pojawiały się p od koniec zeszłego roku, jakoby Apple chciało wprowadzić do Polski swoje płatności.

 

apple pay jak działa

 

Jakie banki obsłużą Apple Pay?

 

Z póki co nieoficjalnych informacji mówi się na pewno i BZ WBK oraz mBanku. Chodzą słuchy o jeszcze trzech innych bankach działających w naszym kraju, ale póki co nie poznaliśmy ich nazw. Musimy czekać na potwierdzenie od Apple, ale wszystko wskazuje, że już w czerwcu użytkownicy sprzętów z logiem nadgryzionego jabłka będą mogli płacić swoimi urządzeniami.


Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online