Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Apple organizuje kolejną konferencje – 10 listopada odbędzie się „One more thing”

Apple organizuje kolejną konferencje – 10 listopada odbędzie się „One more thing”

Apple wystosowało oficjalne zaproszenie na trzecią tej jesieni konferencji. 10 listopada odbędzie się „One more thing”, bo pod takim właśnie hasłem startuje całe wydarzenie. Co zostanie zaprezentowane?

MacBook 2020 z procesorem Apple Silicon

Apple oczywiście nie podało, co będzie przedmiotem konferencji, jednak Mark Gurman z Bloomberga zdradził, że zapewne chodzić będzie o nowe MacBooki z układem Apple Silicon.

10 listopada przedstawiciele Apple mają pokazać światu aż trzy nowe modele swojego przenośnego komputera: 13-calowego MacBooka Air oraz 13 i 16-calowego MacBooka Pro. Ich produkcja już się rozpoczęła, a mniejsze modele mają trafić do sprzedaży nieco wcześniej niż największy z nich.

Z medialnych doniesień wynika, że poza nowym układem nadchodzące modele nie będą się znacząco różnić od swoich poprzedników.

Sam procesor oparty jest na najnowszym chipie A14 Bionic i zgodnie z wynikami testów ma być od bardziej energooszczędnych od stosowanych do tej pory podzespołów Intela. Oprócz tego w nowych laptopach Apple wylądują autorski procesor graficzny oraz specjalny silnik neuronowy, który odpowiedzialny będzie za procesy uczenia maszynowego.

Układ posiadać będzie 12 rdzeni, a MacBooka napędzać będzie nowy macOS Big Sur, którego premiera spodziewana jest niebawem.

Prace nad iMac i Mac Pro z Apple Silicon

W trakcie czerwcowego WWDC 2020 przedstawiciele Apple ogłosiły, że wymiana chipów Intela na własne ARM trwać będzie do połowy 2022 roku.

Podobno trwają już prace nad nowym iMakiem z własnym procesorem i może on trafić do sprzedaży w połowie 2021 roku.

W sprzedaży ma pojawić się również Mac Pro z tym samym procesorem. W jego przypadku ma również dojść do sporej zmiany wizualnej, gdyż w porównaniu do poprzednika ma być aż o połowę mniejszy. Nie wiemy jednak, czy model ten zastąpi aktualny, czy będzie funkcjonował jako alternatywa.

Konferencja Apple „One more Thing”

Event rozpocznie się we wtorek, 10 listopada o godzinie 19:00 naszego czasu. Czy wówczas usłyszymy nieco na temat nowych komputerów Apple? Za tydzień dowiemy się wszystkiego!


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online