Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Apple nie wymieni klawiatur na nowe w starszych modelach MacBooków

Apple nie wymieni klawiatur na nowe w starszych modelach MacBooków

Nadejście nowych MacBooków Pro przyniosło trzecią generację motylkowej klawiatury. Przypomnijmy, że z drugą generacją było mnóstwo problemów, przez które Apple musiało uruchomić specjalny program wymian. Posiadacze starszych modeli liczyli, że nowe klawiatury będą do nich pasować i zakończy to problemy z zacinającymi się klawiszami. Niestety – nic bardziej mylnego.

 

Nowe klawiatury tylko do najnowszych MacBooków Pro

 

Nie spełniły się prośby posiadaczy starszych modeli MacBooków oraz MacBooków Pro wyposażonych w klawiaturę motylkową drugiej generacji. Liczyli oni, że w ramach programu wymiany klawiatur, będą oni mogli otrzymać top case z najnowszego modelu, który pozbawiony jest irytujących wad swojego poprzednika – zwłaszcza dzięki silikonowej osłonce, która chroni przed zabrudzeniami, które dostawały się między klawisze.

Ale nic z tego – Apple twierdzi, że nie ma możliwości, aby wymienić starszy model klawiatury na ten nowszy. To wszystko za sprawą innej konstrukcji górnej pokrywy. Oznacza to, że osoby korzystające z programu przez zacinające się klawisze, dostaną ten sam model klawiatury, który z czasem zapewne również zacznie szwankować.

Reakcja Apple na ten problem jest doprawdy dziwna – mają oni świadomość problemu, ogromna ilość użytkowników Maców z drugą klawiaturą motylkową spotyka się z problemami związanymi z klawiszami, a mimo to Apple nie tworzy żadnego sensownego rozwiązania. Niby wymieniają oni w ramach gwarancji klawiatury, ale na ten sam model, który z czasem zapewne zacznie mieć te same problemy. Wydaje się to trochę nieprzemyślane. Żeby tylko Apple nie żałowało takiej postawy, gdy niezadowoleni klienci postanowią podjąć kroki prawne. A kilka pozwów zbiorowych już się Apple zdarzyło przegrać.

 

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online