Blog
iClinica>Blog>Macbook>Apple nie wymieni klawiatur na nowe w starszych modelach MacBooków

Apple nie wymieni klawiatur na nowe w starszych modelach MacBooków

Nadejście nowych MacBooków Pro przyniosło trzecią generację motylkowej klawiatury. Przypomnijmy, że z drugą generacją było mnóstwo problemów, przez które Apple musiało uruchomić specjalny program wymian. Posiadacze starszych modeli liczyli, że nowe klawiatury będą do nich pasować i zakończy to problemy z zacinającymi się klawiszami. Niestety – nic bardziej mylnego.

 

Nowe klawiatury tylko do najnowszych MacBooków Pro

 

Nie spełniły się prośby posiadaczy starszych modeli MacBooków oraz MacBooków Pro wyposażonych w klawiaturę motylkową drugiej generacji. Liczyli oni, że w ramach programu wymiany klawiatur, będą oni mogli otrzymać top case z najnowszego modelu, który pozbawiony jest irytujących wad swojego poprzednika – zwłaszcza dzięki silikonowej osłonce, która chroni przed zabrudzeniami, które dostawały się między klawisze.

Ale nic z tego – Apple twierdzi, że nie ma możliwości, aby wymienić starszy model klawiatury na ten nowszy. To wszystko za sprawą innej konstrukcji górnej pokrywy. Oznacza to, że osoby korzystające z programu przez zacinające się klawisze, dostaną ten sam model klawiatury, który z czasem zapewne również zacznie szwankować.

Reakcja Apple na ten problem jest doprawdy dziwna – mają oni świadomość problemu, ogromna ilość użytkowników Maców z drugą klawiaturą motylkową spotyka się z problemami związanymi z klawiszami, a mimo to Apple nie tworzy żadnego sensownego rozwiązania. Niby wymieniają oni w ramach gwarancji klawiatury, ale na ten sam model, który z czasem zapewne zacznie mieć te same problemy. Wydaje się to trochę nieprzemyślane. Żeby tylko Apple nie żałowało takiej postawy, gdy niezadowoleni klienci postanowią podjąć kroki prawne. A kilka pozwów zbiorowych już się Apple zdarzyło przegrać.

 

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online