Apple News+ – 200 tysięcy subskrypcji w 48 godzin!

Apple iClinica

Podczas ostatniej konferencji Apple, która odbyła się 25 marca gigant z Cupertino zapowiedział swoje trzy nowe serwisy – Apple Arcade, Apple TV+ oraz Apple News+ właśnie. To ten ostatni serwis zanotował mały sukces bardzo szybko po jego ogłoszeniu.

 

Apple News+

 

Usługa ta daje dostęp do ponad trzystu czasopism i kosztuje 9,99 dolara miesięcznie. Okazuje się, że serwis już cieszy się niemałym zainteresowaniem – w ciągu 48h w aplikacji zarejestrowało się ponad 200 tysięcy użytkowników.

Dane mówiące o tych liczbach podał serwis New York Times i zgodnie z ich informacjami ponad 200 tysięcy użytkowników Apple postanowiło wykupić subskrypcję Apple News+.

Należy jednak podkreślić, że użytkownicy ci skorzystali z miesięcznego, darmowego okresu próbnego, także nie wiemy, ilu nich faktycznie wykupi później płatną subskrypcję aplikacji, jednak taka suma użytkowników w tak krótkim czasie to niemały sukces.

Jeden z pracowników Apple, który jest anonimowym źródłem informacji New York Times, powiedział: „200 tysięcy subskrypcji to więcej niż Texture uzyskało podczas swojej szczytowej popularności”

Texture było bardzo podobną do Apple News+ usługą subskrypcyjną. Jednak w 2018 roku Apple wykupiło ją i na jej fundamentach stworzyło własny serwis.

W Apple News+ można przeczytać między innymi takie czasopisma, jak: Vogue, Popular Science, Fast Company, National Geographic, The Wall Street Journal czy Times.

Póki co Apple News+ dostępne jest tylko w USA oraz Kanadzie. Z czasem jednak ma zadebiutować także w Australii i zachodniej Europie – stanie się to jesienią tego roku.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online