Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple musi zmienić plany produkcyjne, by zdążyć z premierą iPhone Xr

Apple musi zmienić plany produkcyjne, by zdążyć z premierą iPhone Xr

Jeden z podwykonawców Apple – firma Pegatron, nie wyrabia się niestety z produkcją iPhone’a Xr i gigant z Cupertino jest zmuszony, by przenieść część produkcji do innego, sprawdzonego partnera.

 

Czy Apple zdąży?

 

Tak, premiera najtańszego z tegorocznych modeli nie jest zagrożona i odbędzie się ona 26 października, a 19 października ruszy przedsprzedaż telefonu.

Problemem jest, że firma Pegatron, czyli jeden z partnerów firmy Apple, nie wyrabia się z produkcją modeli. Mówiło się o tym, że ta chińska firma wyprodukuje 50-60 % urządzeń iPhone Xr, a drugi z podwykonawców, czyli firma Foxconn dzięki temu skupi się na produkcji iPhone’ów Xs oraz Xs Max.

Sytuacja uległa zmianie i teraz firma Pegatron weźmie na siebie jedynie 30% produkcji, a resztą zajmie się wspomniany wyżej Foxconn. Apple zmuszony było do takiego ruchu, gdyż najtańszy tegoroczny model iPhone’a wzbudza ogromne zainteresowanie. Firma Foxconn ma ogromne doświadczenie i jest wieloletnim partnerem Apple, którego wspiera w aspektach produkcyjnych.

Z produkcją iPhone’a Xr wiąże się więcej problemów – w przeszłości pojawiały się doniesienia, że Japan Display ma opóźnienia w produkcji wyświetlaczy Liquid Retina.

Problemy te w jakimś stopniu wpłynęły na fakt, że premiera iPhone’ów Xr jest opóźniona miesiąc względem iPhone’ów Xs oraz Xs Max.

Czy warto jest czekać? Dowiemy się już za miesiąc, podczas premiery iPhone’a Xr, który w podstawowej wersji w Polsce kosztować będzie 3729 złotych.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online