Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple musi zmienić plany produkcyjne, by zdążyć z premierą iPhone Xr

Apple musi zmienić plany produkcyjne, by zdążyć z premierą iPhone Xr

Jeden z podwykonawców Apple – firma Pegatron, nie wyrabia się niestety z produkcją iPhone’a Xr i gigant z Cupertino jest zmuszony, by przenieść część produkcji do innego, sprawdzonego partnera.

 

Czy Apple zdąży?

 

Tak, premiera najtańszego z tegorocznych modeli nie jest zagrożona i odbędzie się ona 26 października, a 19 października ruszy przedsprzedaż telefonu.

Problemem jest, że firma Pegatron, czyli jeden z partnerów firmy Apple, nie wyrabia się z produkcją modeli. Mówiło się o tym, że ta chińska firma wyprodukuje 50-60 % urządzeń iPhone Xr, a drugi z podwykonawców, czyli firma Foxconn dzięki temu skupi się na produkcji iPhone’ów Xs oraz Xs Max.

Sytuacja uległa zmianie i teraz firma Pegatron weźmie na siebie jedynie 30% produkcji, a resztą zajmie się wspomniany wyżej Foxconn. Apple zmuszony było do takiego ruchu, gdyż najtańszy tegoroczny model iPhone’a wzbudza ogromne zainteresowanie. Firma Foxconn ma ogromne doświadczenie i jest wieloletnim partnerem Apple, którego wspiera w aspektach produkcyjnych.

Z produkcją iPhone’a Xr wiąże się więcej problemów – w przeszłości pojawiały się doniesienia, że Japan Display ma opóźnienia w produkcji wyświetlaczy Liquid Retina.

Problemy te w jakimś stopniu wpłynęły na fakt, że premiera iPhone’ów Xr jest opóźniona miesiąc względem iPhone’ów Xs oraz Xs Max.

Czy warto jest czekać? Dowiemy się już za miesiąc, podczas premiery iPhone’a Xr, który w podstawowej wersji w Polsce kosztować będzie 3729 złotych.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online