Apple ma nas zasypać nowymi sprzętami w 2020 roku

Apple iClinica

Ming-Chi Kuo także nas zasypuje, ale informacjami z obozu Apple. Tym razem jego raport dotyczy nowych sprzętów, które szykuje gigant z Cupertino. Jego zdaniem jeszcze w pierwszym półroczu na rynku pojawi się wiele premier – jednak podkreśla on, że wszystko zależy od tego, jak rozwijać się będzie sprawa koronawirusa.

 

Co nowego szykuje Apple?

 

Ming-Chi Kuo uważa, że jeszcze przed wakacjami na rynku pojawią się:

  • Budżetowy iPhone – chodzi tu następcę legendarnego iPhone’a SE. Ma on posiadać LCD o wielkości 4,7 cala. Do tego przycisk Home z Touch ID, procesor A13 Bionic i 3 GB pamięci RAM. Jego cena ma oscylować w granicach 399 dolarów.
  • Nowy iPad Pro – ma on posiadać potrójną kamerę oraz technologię 3D sensing, która wspiera rozszerzoną rzeczywistość. Premiera planowana jest na marzec tego roku.
  • Nowe MacBooki Pro oraz MacBooki Air – na ten moment nie wiemy, czy Apple planuje nowy model Pro, nowy model Air, czy obu tych serii. Najbardziej pewny jest bardziej kompaktowy MacBook Pro, który miałby posiadać ekran o przekątnej 13 lub 14 cali. Do tego gigant z Cupertino planuje powrót do klawiatur z mechanizmem nożycowym, gdyż motylkowy przez swoją awaryjność się po prostu nie sprawdził.
  • Ładowarka indukcyjna – bezprzewodowość jest przyszłością, wszyscy zdajemy sobie z tego doskonale sprawę. Na ten moment wiemy bardzo niewiele na temat tego akcesorium, ale miałoby ono posiadać większą moc. Wiemy natomiast, że Apple porzuciło plany wypuszczenia maty ładującej AirPower, która miała służyć do jednoczesnego ładowania iPhone’a, Apple Watcha czy AirPodsów.
  • Nowe, wysokiej klasy słuchawki Bluetooth – niedawno na rynku pojawiły się AirPodsy Pro, ale nie oznacza to, że amerykańska firma nie ma w planach kolejnych podobnych urządzeń. Te słuchawki nauszne miałyby high-endowym urządzeniem z bardzo dobrą redukcją szumów z otoczenia.
  • AirTag, czyli lokalizator Bluetooth – urządzenie to ma wspierać technologię Ultra Wideband, która umożliwia ustalenie położenia sprzętu z o wiele większą dokładnością niż w przypadku standardowych urządzeń tego typu.

Nowe sprzęty mają zostać pokazane podczas specjalnej konferencji w marcu albo podczas corocznej konferencji WWDC 2020, która najpewniej odbędzie się w czerwcu.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online