Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple idzie na rekord sprzedaży? iPhone 12 i iPhone 13 mają to zapewnić

Apple idzie na rekord sprzedaży? iPhone 12 i iPhone 13 mają to zapewnić

Rok 2019 był małym załamaniem na rynku smartfonów, co w głównej mierze było spowodowane dekoniunkturą w Chinach. Jednak, mimo, że czasy mamy ciężkie, Apple powoli wraca na właściwe tory i mówi się, że w tym roku może paść rekord sprzedaży iPhone’ów.

 

Rok 2021 – rekord sprzedaży iPhone’ów?

 

Raport analityków z Wedbush wskazuje, że popyt na zeszłoroczne iPhone’y 12 nie słabnie, a w ostatnim kwartale 2020 roku Apple osiągnęło rekord sprzedaży swoich smartfonów. Pierwszy kwartał 2021 roku również zostanie zamknięty na bardzo wysokim poziomie.

Co ciekawe, w tym roku Apple nie zmniejszyło zamówień na swoje flagowce, co często działo się w latach poprzednich.

Ostatnio tak duże zainteresowanie iPhone’ami obserwowaliśmy w roku 2014, kiedy na rynku debiutował iPhone 6.

Jednak to, co najbardziej napawa optymizmem włodarzy giganta z Cupertino to fakt, że konsumenci bardzo chcą posiadać telefon, który obsługuje sieć 5G, a to da im tegoroczny iPhone 13. To spowodowało, że

Apple planuje zwiększyć zamówienie na produkcję flagowców aż o 25%.
Wszystkie te informacje i dane pozwalają myśleć, że amerykańska firma ma duże szansę ustanowić w tym roku rekordową sprzedaż w segmencie smartfonów. Szacunki mówią, że wolumen sprzedaży może osiągnąć nawet blisko 250 milionów sztuk. Dotychczasowy rekord został ustanowiony w 2015 roku i wyniósł koło 231 milionów urządzeń.

Czy będzie aż tak dobrze? Biorąc pod uwagę sytuację w globalnej gospodarce, jak i fakt, jak wygląda sprzedaż konkurencyjnych urządzeń, które są o wiele tańsze to trudno dać temu wiarę. Jednak, kto wie – może Apple znowu wszystkich zaskoczy.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online