Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple idzie na rekord sprzedaży? iPhone 12 i iPhone 13 mają to zapewnić

Apple idzie na rekord sprzedaży? iPhone 12 i iPhone 13 mają to zapewnić

Rok 2019 był małym załamaniem na rynku smartfonów, co w głównej mierze było spowodowane dekoniunkturą w Chinach. Jednak, mimo, że czasy mamy ciężkie, Apple powoli wraca na właściwe tory i mówi się, że w tym roku może paść rekord sprzedaży iPhone’ów.

 

Rok 2021 – rekord sprzedaży iPhone’ów?

 

Raport analityków z Wedbush wskazuje, że popyt na zeszłoroczne iPhone’y 12 nie słabnie, a w ostatnim kwartale 2020 roku Apple osiągnęło rekord sprzedaży swoich smartfonów. Pierwszy kwartał 2021 roku również zostanie zamknięty na bardzo wysokim poziomie.

Co ciekawe, w tym roku Apple nie zmniejszyło zamówień na swoje flagowce, co często działo się w latach poprzednich.

Ostatnio tak duże zainteresowanie iPhone’ami obserwowaliśmy w roku 2014, kiedy na rynku debiutował iPhone 6.

Jednak to, co najbardziej napawa optymizmem włodarzy giganta z Cupertino to fakt, że konsumenci bardzo chcą posiadać telefon, który obsługuje sieć 5G, a to da im tegoroczny iPhone 13. To spowodowało, że

Apple planuje zwiększyć zamówienie na produkcję flagowców aż o 25%.
Wszystkie te informacje i dane pozwalają myśleć, że amerykańska firma ma duże szansę ustanowić w tym roku rekordową sprzedaż w segmencie smartfonów. Szacunki mówią, że wolumen sprzedaży może osiągnąć nawet blisko 250 milionów sztuk. Dotychczasowy rekord został ustanowiony w 2015 roku i wyniósł koło 231 milionów urządzeń.

Czy będzie aż tak dobrze? Biorąc pod uwagę sytuację w globalnej gospodarce, jak i fakt, jak wygląda sprzedaż konkurencyjnych urządzeń, które są o wiele tańsze to trudno dać temu wiarę. Jednak, kto wie – może Apple znowu wszystkich zaskoczy.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online