Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Apple dominuje na rynku smartfonów premium i ultra-premium

Apple dominuje na rynku smartfonów premium i ultra-premium

Firma Apple działa w zasadzie na dwóch rynkach smartfonów – premium oraz ultra-premium, gdyż nie sprzedaje ona telefonów tanich i ze średniej półki cenowej. Według raportu Counterpoint za 2018 rok okazuje się, że na swoich rynkach Apple zdecydowanie dominuje.

 

iPhone i rynek premium

 

Z raportu przygotowanego przez serwis Counterpoint możemy wyczytać, że iPhone zajmuje ponad połowę rynku smartfonów premium (takich, które kosztują od 400 dolarów wzwyż). Apple kontrolowało 51% segmentu rynku smartfonów premium, aczkolwiek w porównaniu z 2017 roku został odnotowany spadek, gdyż wówczas Apple zajmowało 58%.

 

rynek smartfonow 2018

 

Na drugim miejscu plasuje się Samsung z udziałem w rynku rzędu 23%, a podium zamyka Huawei odnotowując wynik 10% rynku. Największy wzrost zanotowało natomiast OPPO, które zyskało 5% względem roku poprzedniego.

Jednak Apple najbardziej zależy na innym rynku smartfonów, mianowicie ultra-premium, czyli telefonów kosztujących 800 dolarów lub więcej. Tyle właśnie kosztowały dwa z zeszłorocznych iPhone’ówXs oraz Xs Max, jedynie Xr nie kosztował ponad 800 dolarów.

 

iPhone na rynku ultra-premium

 

Jeśli chodzi o ten rynek to Apple jest tutaj zdecydowanym liderem, gdyż jeśli chodzi o segment ultra-premium to gigant z Cupertino zajmuje ponad 80%, więc jest tutaj w zasadzie bezkonkurencyjny.

 

iphone xr

 

Ten właśnie segment rynku był najszybciej rozwijającym się w klasie premium w 2018 roku. To ciekawa obserwacja biorąc pod uwagę, jak ogromna rzesza użytkowników narzeka na fakt, iż nowe smartfony są coraz droższe. Mówiło się nawet, że zagraża to dużym firmom, które produkują takie telefony.

 

 

 


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online