Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple dominuje na rynku smartfonów premium i ultra-premium

Apple dominuje na rynku smartfonów premium i ultra-premium

Firma Apple działa w zasadzie na dwóch rynkach smartfonów – premium oraz ultra-premium, gdyż nie sprzedaje ona telefonów tanich i ze średniej półki cenowej. Według raportu Counterpoint za 2018 rok okazuje się, że na swoich rynkach Apple zdecydowanie dominuje.

 

iPhone i rynek premium

 

Z raportu przygotowanego przez serwis Counterpoint możemy wyczytać, że iPhone zajmuje ponad połowę rynku smartfonów premium (takich, które kosztują od 400 dolarów wzwyż). Apple kontrolowało 51% segmentu rynku smartfonów premium, aczkolwiek w porównaniu z 2017 roku został odnotowany spadek, gdyż wówczas Apple zajmowało 58%.

 

rynek smartfonow 2018

 

Na drugim miejscu plasuje się Samsung z udziałem w rynku rzędu 23%, a podium zamyka Huawei odnotowując wynik 10% rynku. Największy wzrost zanotowało natomiast OPPO, które zyskało 5% względem roku poprzedniego.

Jednak Apple najbardziej zależy na innym rynku smartfonów, mianowicie ultra-premium, czyli telefonów kosztujących 800 dolarów lub więcej. Tyle właśnie kosztowały dwa z zeszłorocznych iPhone’ówXs oraz Xs Max, jedynie Xr nie kosztował ponad 800 dolarów.

 

iPhone na rynku ultra-premium

 

Jeśli chodzi o ten rynek to Apple jest tutaj zdecydowanym liderem, gdyż jeśli chodzi o segment ultra-premium to gigant z Cupertino zajmuje ponad 80%, więc jest tutaj w zasadzie bezkonkurencyjny.

 

iphone xr

 

Ten właśnie segment rynku był najszybciej rozwijającym się w klasie premium w 2018 roku. To ciekawa obserwacja biorąc pod uwagę, jak ogromna rzesza użytkowników narzeka na fakt, iż nowe smartfony są coraz droższe. Mówiło się nawet, że zagraża to dużym firmom, które produkują takie telefony.

 

 

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online