Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Apple dominuje na rynku bezprzewodowych słuchawek

Apple dominuje na rynku bezprzewodowych słuchawek

Bezprzewodowe słuchawki od Apple, czyli AirPods wzbudzą bardzo spore zainteresowanie. Wystarczy spojrzeć, jakie poruszenie wzbudzały informacje na temat nowego modelu tego akcesorium. Z raportu przygotowanego przez Strategy Analytics, że sporo z tego zamieszania wynika, bo AirPodsy sprzedają się naprawdę dobrze.

 

AirPods rządzą rynkiem bezprzewodowych słuchawek

 

Z danych do których dotarli analitycy z firmy Strategy Analytics wynika, że gigant z Cupertino w samym 2019 roku sprzedał przeszło 60 milionów par swoich bezprzewodowych słuchawek. Oznacza to, że AirPodsy osiągnęły aż 60% udziałów z całego rynku. Za Amerykanami daleko w tyle plasują się Samsung oraz Xiaomi, jednak obie firmy ledwo osiągnęły pułap 10% udziału w sprzedaży.

 

airpods 2

 

Jeśli chodzi o kwestie związane z tak zwanym podziałem środków ze sprzedaży tych urządzeń to z perspektywy Apple było jeszcze lepiej. Gigant z Cupertino uzyskał przychód na poziomie 71% z całej sprzedaży bezprzewodowych słuchawek. Wszyscy pozostali producenci, jak: Samsung, Huawei, JBL, czy Sony musieli podzielić między siebie niecałe 30% pozostałych przychodów z rynku.

 

airpods

 

Zdaniem analityków sytuacja z perspektywy Apple powinna się z roku na rok jeszcze poprawiać. W ciągu najbliższych pięciu lat może się stać tak, że amerykańska firma stanie się wręcz monopolistą na tym rynku.
Warto dodać, że chodzi tak zwane „totally wireless headphone”, czyli słuchawki pozbawione jakiegokolwiek okablowania.


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path
Apple Watch
Jak wyczyścić Apple Watcha?
Sprzęt elektroniczny Apple wyróżnia się nieprzeciętną wydajnością oraz gustownym designem. Każdy użytkownik chciałby, żeby te walory utrzymywały się jak najdłużej. W tym przypadku receptą na trwałość jest dbanie o sprzęt i traktowanie go z należytą ostrożnością. W przypadku zegarków może to okazać się wymagające. Czasomierz przez cały dzień spoczywa na nadgarstku, gdzie jest wystawiony na … Czytaj dalej Jak wyczyścić Apple Watcha?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online