Blog
iClinica Path Blog Path Akcesoria Path Apple dominuje na rynku bezprzewodowych słuchawek

Apple dominuje na rynku bezprzewodowych słuchawek

Bezprzewodowe słuchawki od Apple, czyli AirPods wzbudzą bardzo spore zainteresowanie. Wystarczy spojrzeć, jakie poruszenie wzbudzały informacje na temat nowego modelu tego akcesorium. Z raportu przygotowanego przez Strategy Analytics, że sporo z tego zamieszania wynika, bo AirPodsy sprzedają się naprawdę dobrze.

 

AirPods rządzą rynkiem bezprzewodowych słuchawek

 

Z danych do których dotarli analitycy z firmy Strategy Analytics wynika, że gigant z Cupertino w samym 2019 roku sprzedał przeszło 60 milionów par swoich bezprzewodowych słuchawek. Oznacza to, że AirPodsy osiągnęły aż 60% udziałów z całego rynku. Za Amerykanami daleko w tyle plasują się Samsung oraz Xiaomi, jednak obie firmy ledwo osiągnęły pułap 10% udziału w sprzedaży.

 

airpods 2

 

Jeśli chodzi o kwestie związane z tak zwanym podziałem środków ze sprzedaży tych urządzeń to z perspektywy Apple było jeszcze lepiej. Gigant z Cupertino uzyskał przychód na poziomie 71% z całej sprzedaży bezprzewodowych słuchawek. Wszyscy pozostali producenci, jak: Samsung, Huawei, JBL, czy Sony musieli podzielić między siebie niecałe 30% pozostałych przychodów z rynku.

 

airpods

 

Zdaniem analityków sytuacja z perspektywy Apple powinna się z roku na rok jeszcze poprawiać. W ciągu najbliższych pięciu lat może się stać tak, że amerykańska firma stanie się wręcz monopolistą na tym rynku.
Warto dodać, że chodzi tak zwane „totally wireless headphone”, czyli słuchawki pozbawione jakiegokolwiek okablowania.


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online