Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Apple CarPlay – najczęstsze problemy

Apple CarPlay – najczęstsze problemy

Problem z Apple CarPlay

Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi uporać? Dowiedz się jak rozwiązać każdy problem z Apple CarPlay.

Co musisz wiedzieć o Apple CarPlay

Apple CarPlay to nic innego jak usługa umożliwiająca zsynchronizowanie swojego iPhone’a z systemem inforozrywki pojazdu. W ten sposób oprogramowanie z Twojego smartfona zyskuje dostęp do głośników i wyświetlacza w samochodzie. Możesz w ten sposób korzystać z takich aplikacji służących do nawigacji, słuchania muzyki i podcastów czy też prowadzenia rozmów telefonicznych. Dzięki Apple CarPlay jesteś w stanie używać tych funkcji bez zerkania na telefon, a więc bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Twoje auto może zostać zintegrowane z iPhonem przez Bluetooth albo przy pomocy przewodu USB.

Brak połączenia z Apple CarPlay

Problemy mogą wynikać z niekompatybilności smartfona bądź samochodu z tytułową usługą. Do uruchomienia Apple CarPlay potrzebujesz iPhone’a 5 albo nowszego modelu. Konieczna jest również przynajmniej wersja iOS 7.1.  Amerykańska firma udostępnia też listę wspieranych pojazdów. Możesz ją znaleźć tutaj. Niektóre informacje zawarte w tym ustawieniu mogą odbiegać od stanu faktycznego, więc warto zasięgnąć języka u obsługi klienta po stronie producenta pojazdu.

Jeśli okaże się, że Twój smartfon i auto spełniają warunki, zapoznaj się z dalszą częścią niniejszego artykułu. Znajdziesz tam więcej porad, dzięki którym możesz rozwiązać problem z Apple CarPlay.

Zacinająca się muzyka i problemy z dźwiękiem

Apple CarPlay umożliwia słuchanie muzyki z takich aplikacji jak Spotify, Apple Music, Tidal czy też Apple Music. Pamiętaj, że domyślnie dane strumieniowanie są za pośrednictwem internetu mobilnego w Twoim smartfonie. W związku z tym mogą pojawić się zakłócenia, gdy przebywasz w miejscu gdzie zasięg sieci komórkowej pozostawia wiele do życzenia.

Warto zatem przygotować się na taką ewentualność przed wyruszeniem w drogę. Jeśli wiesz, że będziesz przemierzać okolicę z kiepsko rozwiniętą infrastrukturą, zapisz wybrane utwory w pamięci telefonu. Dzięki temu zdołasz bez przeszkód odtwarzać je w trybie offline, nawet gdy internet wyraźnie obniży loty.

Problem z Apple CarPlay

Nieaktualne mapy i problemy z nawigacją

Jeśli napotykasz taki problem, warto przeprowadzić aktualizację oprogramowania. Zacznij od sprawdzenia czy jest dostępna nowa wersja systemu iOS. W uaktualnieniu mogą znajdować się pliki usprawniające działanie nawigacji.

Oprócz tego możesz też sprawdzić czy korzystasz z bieżącej wersji Apple Maps bądź Google Maps. W tym celu wejdź do App Store, wyszukaj aplikację z nawigacją i zobacz czy obok niej wyświetla się przycisk z napisem „Uaktualnij”. Jeśli nowa wersja jest dostępna, zainstaluj ją od razu.

Możesz też włączyć automatyczne aktualizowanie aplikacji, aby nie zaprzątać sobie tym głowy i zawsze mieć dostęp do najnowszej wersji. Taką opcję znajdziesz w następujący sposób:

  1. Otwórz Ustawienia.
  2. Przejdź do pozycji App Store.
  3. W sekcji „Pobieranie automatyczne” aktywuj opcję „Uaktualnianie aplikacji”.

Jak radzić sobie z najczęstszymi problemami Apple CarPlay?

Czasem najprostsze metody okazują się najskuteczniejsze. Jeśli zatem Apple CarPlay odmawia posłuszeństwa, zakończ połączenie smartfona z samochodem, aby po chwili nawiązać je z powrotem. Gdy korzystasz z kabla USB, odłącz go, a po odczekaniu kilku sekund podłącz ponownie. Jeśli masz drugi kabel, przetestuj go i spróbuj też użyć innego gniazda, o ile istnieje taka możliwości. Przewód okazuje się źródłem problemów zwłaszcza, gdy korzystasz z nieoryginalnego zamiennika, który nie otrzymał certyfikatu kompatybilności ze sprzętem Apple.

Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, usuń zapamiętany telefon z poziomu interfejsu samochodu. Tę samą operację wykonaj też na smartfonie. Zrobisz to w następujący sposób:

  1. Wejdź do Ustawień.
  2. Rozwiń kategorię „Ogólne”.
  3. Stuknij pozycję „CarPlay”.
  4. Zapomnij zapamiętany samochód.

Teraz spróbuj zainicjować ponowne połączenie.

Przerwane połączenie podczas korzystania

Problemy z łącznością mogą wynikać z kilku powodów. Jeśli podłączasz smartfon do samochodu przy pomocy kabla USB, warto go rozłączyć i podłączyć ponownie. Spróbuj też przełączyć się na inne gniazdo, o ile jest jeszcze dostępne. Jeżeli używasz nieoryginalnego przewodu, przetestuj kabel wyprodukowany przez Apple. Czasem zamienniki bywają niekompatybilne z „jabłkami” i stają się źródłem rozmaitych trudności.

Jeżeli łączysz się z samochodem bezprzewodowo, wyłącz Bluetooth, a następnie włącz go ponownie. Warto też spróbować usunąć zapamiętane pozycje, a następnie zacząć synchronizację od początku.

Czasem komplikacje wynikają też z kiepskiego zasięgu internetu w danym miejscu. Wówczas problem powinien rozwiązać się automatycznie, gdy tylko dojedziesz do miejsca z bardziej rozwiniętą infrastrukturą.

Problem z Apple CarPlay

Jak rozwiązać problemy techniczne w innych urządzeniach Apple?

Jeśli oprogramowanie w Twoim samochodzie działa już bez zarzutów, ale borykasz się z defektami innych urządzeń Apple, skorzystaj z pomocy specjalistów. Profesjonalnego wsparcia udzieli Ci serwis Apple. Wrocław, Warszawa, Kraków i Poznań to miasta, w których usytuowane są punkty stacjonarne sieci iClinica. Możesz dostarczyć uszkodzony sprzęt osobiście albo skorzystać z realizacji w trybie wysyłkowym.

Technicy pozostają w gotowości do naprawy różnych modeli smartfonów – od najnowszych odsłon poprzez iPhone SE 2020/2022 aż po starsze edycje. Zakres dostępnych usług jest równie szeroki. W cenniku znajdziesz takie pozycje jak naprawa przycisku on/off iPhone, wymiana zbitej szybki, czyszczenie po zalaniu, a także wiele innych opcji. Oferta obejmuje również serwisowanie innych urządzeń z asortymentu Apple. Możesz śmiało zgłosić się z zepsutym MacBookiem, iPadem czy też Apple Watchem.


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online