Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple Card – fizyczna i wirtualna karta kredytowa

Apple Card – fizyczna i wirtualna karta kredytowa

Serwis video, serwis z newsami, czy serwis dla graczy to jedno, ale podczas konferencji Apple ogłosiło coś jeszcze – Apple Card. Jest to karta kredytowa stworzona przy współpracy z Goldman Sachs, czyli bankiem, który wydaje kartę oraz MasterCard. Pojawia się ona w dwóch wersjach – fizycznej oraz wirtualnej.

 

Apple Card

 

Kartę można uzyskać dosłownie w kilka chwil podczas korzystania z aplikacji Wallet na naszym iPhonie.
Możemy tam także uzyskać dostęp do przejrzystego wykazu wszystkich dokonanych Apple Card. Jest on podzielony na różne kategoria, jak na przykład: wydatki na transport, wydatki na jedzenie itp.
Samo wydanie oraz prowadzenie karty jest całkowicie bezpłatne. Nie płacimy również żadnej prowizji, nawet za zakupy za granicą.

Dodatkową zachętą do posiadania karty jest funkcja Daily Cash, czyli po prostu zwrot pieniędzy. Usługa ta polega na tym, że za każdą transakcję dokonaną Apple Pay możemy otrzymać zwrot pieniędzy za zakup, który wynosi 2%. W przypadku zakupów dokonywanych bezpośrednio przez Apple, na przykład w Apple Store lub sklepie internetowym Apple, możemy otrzymać zwrot wynoszący nawet 3%.

 

Fizyczna Apple Card

 

Jeśli wolimy posiadać fizyczną kartę to także nie ma najmniejszego problemu. Taką kartą możemy wówczas płacić wszędzie, nawet w miejscach, które nie obsługują jeszcze transakcji za pomocą Apple Pay.

 

apple card 2019

 

Sama karta wykonana jest z tytanu i jest bardzo minimalistyczna. Oprócz chipu posiada ona jedynie nasze imię i nazwisko oraz logo Apple. Nie posiada ona nadruków z informacjami takimi, jak numer karty, data wygaśnięcia, czy kod CVV. Dostęp do tych danych możemy uzyskać za pośrednictwem aplikacji Wallet.

Karta będzie dostępna latem, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty. Początkowo pojawi się ona jedynie w Stanach Zjednoczonych i nie wiemy, kiedy użytkownicy z innych krajów będą mogli ją pozyskać.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online