Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath AirPods królują – dzięki nim Apple lideruje rynkiem bezprzewodowych słuchawek

AirPods królują – dzięki nim Apple lideruje rynkiem bezprzewodowych słuchawek

W ostatni kwartale 2018 roku sprzedaż AirPodsów była doprawdy pokaźna i stanowiła aż 60% całego rynku całkowicie bezprzewodowych słuchawek przenośnych – wynik ten zaskoczył nawet najbardziej pozytywnie nastawionych analityków.

 

AirPods zajęły rynek

 

Raport pochodzi od analityków z Counterpoint Research, którzy wyszacowali, że w czwartym kwartale ostatniego roku, rynek całkowicie bezprzewodowych wynosił ok 12,5 miliona sprzedanych urządzeń.

Aż 60% z tego stanowiły sprzedane słuchawki Apple, czyli AirPodsy. Łatwo wyliczyć, że było to aż 6,25 milionów sprzedanych słuchawek.

 

rynek słuchawek bezprzewodowych 2018

Daleko za nimi na podium znalazły się słuchawki Jabra Elite oraz Samsung Gear IconX.

Ten wynik jest bardzo zaskakujący za sprawą dwóch czynników:

Pojawiła się ogromna konkurencja na rynku, pojawiły się na nim takie słuchawki, jak: Samsung Gear IconX, Bose SoundSport Free czy Jabra Elite Active 65t – co powinno wpłynąć na negatywnie na sprzedaż AirPodsów – ale wynika na to, że nie miało to zbyt sporego wpływu.

Oczekiwania na premiere AirPods 2 – w czwartym kwartalu 2018 roku spora część użytkowników oczekiwała już na drugą generację AirPodsów, przez co mogli się oni wstrzymywać przed zakupem pierwszej generacji. Bardzo często przecież przed premierą nowego urządzenia, jego poprzednia wersja notuje zauważalny spadek zainteresowania i sprzedaży.

Raport wspomina jeszcze o jednej bardzo istotnej sprawie – mianowicie o kryteriach wyboru słuchawek.

Tymi najistotniejszymi z punktu widzenia konsumenta są: komfort, mobilność, dopasowanie do uszu oraz łatwość użytkowania. Jedynie 41% badanych użytkowników wspomniało, że istotnim czynnikiem wyboru dla nich jest jakość dźwięku słuchawek.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online