Blog
iClinica>Blog>Akcesoria>AirPods królują – dzięki nim Apple lideruje rynkiem bezprzewodowych słuchawek

AirPods królują – dzięki nim Apple lideruje rynkiem bezprzewodowych słuchawek

W ostatni kwartale 2018 roku sprzedaż AirPodsów była doprawdy pokaźna i stanowiła aż 60% całego rynku całkowicie bezprzewodowych słuchawek przenośnych – wynik ten zaskoczył nawet najbardziej pozytywnie nastawionych analityków.

 

AirPods zajęły rynek

 

Raport pochodzi od analityków z Counterpoint Research, którzy wyszacowali, że w czwartym kwartale ostatniego roku, rynek całkowicie bezprzewodowych wynosił ok 12,5 miliona sprzedanych urządzeń.

Aż 60% z tego stanowiły sprzedane słuchawki Apple, czyli AirPodsy. Łatwo wyliczyć, że było to aż 6,25 milionów sprzedanych słuchawek.

 

rynek słuchawek bezprzewodowych 2018

Daleko za nimi na podium znalazły się słuchawki Jabra Elite oraz Samsung Gear IconX.

Ten wynik jest bardzo zaskakujący za sprawą dwóch czynników:

Pojawiła się ogromna konkurencja na rynku, pojawiły się na nim takie słuchawki, jak: Samsung Gear IconX, Bose SoundSport Free czy Jabra Elite Active 65t – co powinno wpłynąć na negatywnie na sprzedaż AirPodsów – ale wynika na to, że nie miało to zbyt sporego wpływu.

Oczekiwania na premiere AirPods 2 – w czwartym kwartalu 2018 roku spora część użytkowników oczekiwała już na drugą generację AirPodsów, przez co mogli się oni wstrzymywać przed zakupem pierwszej generacji. Bardzo często przecież przed premierą nowego urządzenia, jego poprzednia wersja notuje zauważalny spadek zainteresowania i sprzedaży.

Raport wspomina jeszcze o jednej bardzo istotnej sprawie – mianowicie o kryteriach wyboru słuchawek.

Tymi najistotniejszymi z punktu widzenia konsumenta są: komfort, mobilność, dopasowanie do uszu oraz łatwość użytkowania. Jedynie 41% badanych użytkowników wspomniało, że istotnim czynnikiem wyboru dla nich jest jakość dźwięku słuchawek.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online