Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath AirPods 2 z funkcją monitorowania zdrowia?

AirPods 2 z funkcją monitorowania zdrowia?

Serwis DigiTimes podał do wiadomości, że Apple prężnie działa nad wprowadzeniem słuchawek AirPods 2 na rynek. Mają one zadebiutować w pierwszej połowie bieżącego roku. Tajwańczycy DigiTimes swoje doniesienia opierają na informacjach, które udało im się uzyskać z łańcucha dostaw giganta z Cupertino.

 

AirPods 2

 

Oczywiście, jak zwykle w przypadku tego typu doniesień, nie znamy zbyt wielu szczegółów. Dotarły do nas natomiast interesujące informacje – słuchawki mają być wyposażone w funkcje związane z monitorowaniem zdrowia.

Wiadomości o tym, że w AirPodsach 2 mają znaleźć się sensory biometryczne, donosił już wcześniej chociażby Bloomberg oraz niezastąpiony Ming-Chi Kuo. Nie wiemy niestety jednak, o jakich dokładnie czujniki chodzi. Faktem jest, że aktualnie niektóre słuchawki douszne mają w posiadaniu funkcję monitorowania tętna, ale trudno przypuszczać, aby Apple zechciało wsadzić do słuchawek taką samą funkcjonalność, jaką posiada już przecież Apple Watch.

Słuchawki na pewno wyposażone będą w etui, które będzie można ładować bezprzewodowo. Ma być ono oczywiście kompatybilne z matą ładującą AirPower, która ma również pojawić się wkrótce na rynku. Złą wiadomością z perspektywy nabywców jest wieść od Ming-Chiu Kuo, który doniósł, iż możliwość ładowania indukcyjnego zwiększy zdecydowanie koszt zestawu. Muszą być ono stworzone z materiału, który wytrzyma zdecydowanie wyższe temperatury, co także zmieni chociażby materiały użyte do wieczka, czy zawiasów. Może to zwiększyć cenę produkcji nawet o 60% – co znając Apple – na pewno wpłynie znacząco na cenę słuchawek i etui.

Odnowione AirPodsy będą również posiadały usprawniony moduł bluetooth, będą miały większą odporność na ciecz i zaimplementowany będzie do nich chip z serii „W”. Prawdopodobnie będą one także obsługiwały funkcję „Hey Siri”, dzięki czemu będzie możliwe uruchomienie słuchawek bez ich dotykania.

 


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online