AirPods 2 z funkcją monitorowania zdrowia?

Akcesoria iClinica
airpods 2

Serwis DigiTimes podał do wiadomości, że Apple prężnie działa nad wprowadzeniem słuchawek AirPods 2 na rynek. Mają one zadebiutować w pierwszej połowie bieżącego roku. Tajwańczycy DigiTimes swoje doniesienia opierają na informacjach, które udało im się uzyskać z łańcucha dostaw giganta z Cupertino.

 

AirPods 2

 

Oczywiście, jak zwykle w przypadku tego typu doniesień, nie znamy zbyt wielu szczegółów. Dotarły do nas natomiast interesujące informacje – słuchawki mają być wyposażone w funkcje związane z monitorowaniem zdrowia.

Wiadomości o tym, że w AirPodsach 2 mają znaleźć się sensory biometryczne, donosił już wcześniej chociażby Bloomberg oraz niezastąpiony Ming-Chi Kuo. Nie wiemy niestety jednak, o jakich dokładnie czujniki chodzi. Faktem jest, że aktualnie niektóre słuchawki douszne mają w posiadaniu funkcję monitorowania tętna, ale trudno przypuszczać, aby Apple zechciało wsadzić do słuchawek taką samą funkcjonalność, jaką posiada już przecież Apple Watch.

Słuchawki na pewno wyposażone będą w etui, które będzie można ładować bezprzewodowo. Ma być ono oczywiście kompatybilne z matą ładującą AirPower, która ma również pojawić się wkrótce na rynku. Złą wiadomością z perspektywy nabywców jest wieść od Ming-Chiu Kuo, który doniósł, iż możliwość ładowania indukcyjnego zwiększy zdecydowanie koszt zestawu. Muszą być ono stworzone z materiału, który wytrzyma zdecydowanie wyższe temperatury, co także zmieni chociażby materiały użyte do wieczka, czy zawiasów. Może to zwiększyć cenę produkcji nawet o 60% – co znając Apple – na pewno wpłynie znacząco na cenę słuchawek i etui.

Odnowione AirPodsy będą również posiadały usprawniony moduł bluetooth, będą miały większą odporność na ciecz i zaimplementowany będzie do nich chip z serii „W”. Prawdopodobnie będą one także obsługiwały funkcję „Hey Siri”, dzięki czemu będzie możliwe uruchomienie słuchawek bez ich dotykania.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online