Blog
iClinica>Blog>iPhone>83% nastolatków w USA posiada iPhone’a, jeszcze więcej deklaruje chęć jego posiadania

83% nastolatków w USA posiada iPhone’a, jeszcze więcej deklaruje chęć jego posiadania

To, że produkty Apple są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Jednak największą popularnością cieszą się one zwłaszcza wśród amerykańskich nastolatków, którzy bardzo chętnie sięgają po iPhone’y oraz Apple Watche.

 

iPhone w USA

 

Badania zostały wykonane przez analityków z firmy Piper Jaffray, którzy zebrali 8000 respondentów w wieku do 20 lat (ich średnia wynosiła 16,3 lat). Wśród badanych, aż 83% jest aktualnie w posiadaniu iPhone’a, a 86% z nich deklaruje, że ich następnym telefonem także będzie smartfon od giganta z Cupertino. Natomiast jedynie 9% badanych stwierdziło, iż ich następnym urządzeniem będzie telefon z systemem Android.

Zwycięstwo wśród amerykańskiej młodzieży jest niezaprzeczalne i wynik ten jest rekordem, jeśli chodzi o preferencje związane z rynkiem smartfonów wśród amerykańskich nastolatków. W porównaniu z jesiennym badaniem widzimy wzrost o jeden punkt procentowy.

Od momentu, gdy po raz pierwszy wykonano podobną analizę w 2015 roku, wynik ten sukcesywnie się zwiększa i zainteresowanie młodych Amerykanów marką Apple stale rośnie. Podczas pierwszego badania „tylko” 66% respondentów deklarowało posiadanie iPhone’a.

 

Apple Watch

 

Wśród badanych nastolatków, tylko 27% z nich posiada aktualnie smartwatcha. Z tej grupy 20% zakupiło Apple Watcha, co jest wzrostem 16% w porównaniu do ostatniego badania. Drugie miejsce zajmuje Samsung Gear, którego udział w rynku wynosi 2%.

Z pośród badanych 22% z nich zgłosiło, iż planują zakup Apple Watcha w ciągu najbliższego pół roku.

 

Apple rządzi w USA

 

Wyniki tego badania są świetną wiadomością dla włodarzy firmy Apple:

  • Badani wkrótce wkroczą w dorosłość i raczej nie będą oni planować przesiadki na inne urządzenia – będą oni woleli pracować na znanym sobie systemie iOS, co gwarantuje firmie, iż popyt na ich sprzęty nie zmaleje wśród tej grupy.
  • Młodzi ludzie interesują się nowinkami i świeżymi usługami – badani na pewno chętnie zainteresują się usługami Apple takimi, jak: Apple Music, Apple News, Apple TV+, Apple Arcade czy iCloud.
  • Ogromna popularność iPhone’ów wśród młodych Amerykanów na pewno może być czynnikiem, który napędzi sprzedaż innych urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka – chętniej sięgną oni na coś z ekosystemu Apple, jak: MacBooki, AirPodsy, czy Apple Watche.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online