Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath 83% nastolatków w USA posiada iPhone’a, jeszcze więcej deklaruje chęć jego posiadania

83% nastolatków w USA posiada iPhone’a, jeszcze więcej deklaruje chęć jego posiadania

To, że produkty Apple są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Jednak największą popularnością cieszą się one zwłaszcza wśród amerykańskich nastolatków, którzy bardzo chętnie sięgają po iPhone’y oraz Apple Watche.

 

iPhone w USA

 

Badania zostały wykonane przez analityków z firmy Piper Jaffray, którzy zebrali 8000 respondentów w wieku do 20 lat (ich średnia wynosiła 16,3 lat). Wśród badanych, aż 83% jest aktualnie w posiadaniu iPhone’a, a 86% z nich deklaruje, że ich następnym telefonem także będzie smartfon od giganta z Cupertino. Natomiast jedynie 9% badanych stwierdziło, iż ich następnym urządzeniem będzie telefon z systemem Android.

Zwycięstwo wśród amerykańskiej młodzieży jest niezaprzeczalne i wynik ten jest rekordem, jeśli chodzi o preferencje związane z rynkiem smartfonów wśród amerykańskich nastolatków. W porównaniu z jesiennym badaniem widzimy wzrost o jeden punkt procentowy.

Od momentu, gdy po raz pierwszy wykonano podobną analizę w 2015 roku, wynik ten sukcesywnie się zwiększa i zainteresowanie młodych Amerykanów marką Apple stale rośnie. Podczas pierwszego badania „tylko” 66% respondentów deklarowało posiadanie iPhone’a.

 

Apple Watch

 

Wśród badanych nastolatków, tylko 27% z nich posiada aktualnie smartwatcha. Z tej grupy 20% zakupiło Apple Watcha, co jest wzrostem 16% w porównaniu do ostatniego badania. Drugie miejsce zajmuje Samsung Gear, którego udział w rynku wynosi 2%.

Z pośród badanych 22% z nich zgłosiło, iż planują zakup Apple Watcha w ciągu najbliższego pół roku.

 

Apple rządzi w USA

 

Wyniki tego badania są świetną wiadomością dla włodarzy firmy Apple:

  • Badani wkrótce wkroczą w dorosłość i raczej nie będą oni planować przesiadki na inne urządzenia – będą oni woleli pracować na znanym sobie systemie iOS, co gwarantuje firmie, iż popyt na ich sprzęty nie zmaleje wśród tej grupy.
  • Młodzi ludzie interesują się nowinkami i świeżymi usługami – badani na pewno chętnie zainteresują się usługami Apple takimi, jak: Apple Music, Apple News, Apple TV+, Apple Arcade czy iCloud.
  • Ogromna popularność iPhone’ów wśród młodych Amerykanów na pewno może być czynnikiem, który napędzi sprzedaż innych urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka – chętniej sięgną oni na coś z ekosystemu Apple, jak: MacBooki, AirPodsy, czy Apple Watche.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online