5G we wszystkich iPhone’ach w przyszłym roku?

iPhone iClinica

Od jakiegoś czasu w Sieci możemy trafić na doniesienia, iż Apple wstrzymuje się póki co z wprowadzeniem technologii 5G do swoich urządzeń i stanie się to dopiero w przyszłym roku. W 2020 roku pojawią się iPhone’y obsługujące nową częstotliwość. Teraz dowiadujemy się, że technologia ta ma trafić do wszystkich przyszłorocznych iPhone’ów, flagowych i tego tańszego.

 

iPhone 2020 5G

 

Początkowo miało być inaczej i z pierwotnych informacji wynikało, że 5G trafi tylko do następców iPhone’ów Xs oraz Xs Max, a następca Xr otrzyma technologię 4G, ale wychodzi na to, iż sytuacja ta uległa zmianie. Ming Chi Kuo, który jako pierwszy o tym poinformował, dał teraz znać, że zmieniło się to.

Analityk nie pozostaje gołosłowny i uważa, że są punkty, który wskazują na to, że wszystkie iPhone’y otrzymają stosowną technologię i w 2020 roku każde urządzenie Apple będzie wyposażone w jego obsługę. Sygnały te to:

  • Fakt przejęcia przez Apple części firmy Intel, która zajmuje się produkcją modemów do urządzeń mobilnych, co da gigantowi z Cupertino większą moc i więcej zasobów do swobodnej produkcji i implementacji większej ilości niezbędnych podzespołów.
  • Konkurencja ze strony innych producentów smartfonów – zdaniem Analityka do połowy przyszłego roku na rynku pojawi się wiele relatywnie tanich smartfonów, które w swojej ofercie posiadać będą technologię 5G. Dla samych konsumentów będzie to stanowiło ważny czynnik przy ewentualnym wyborze któregoś z produktów na rynku.
  • Sama łączność z technologią 5G ma być istotna dla „ekosystemu AR” firmy Apple.

Rzecz jasna póki co firma Apple nie wydała żadnej informacji na temat terminu pojawienia się technologii 5G w ich smartfonach, jednak można podejrzewać, iż pierwszy iPhone z 5G zjawi się na rynku w przyszłym roku.

Mimo, że eksperci prognozują, że technologia ta nie będzie jeszcze wystarczająco rozwinięta i nie wszystkie kraje będą ją obsługiwały to producenci jednak będą woleli być przygotowani. Zwłaszcza, że z ostatnich doniesień wynika, że prognozy te nie muszą się sprawdzić, a sama technologia rozwija się szybciej.

Apple to widzi i doszło chyba do wniosku, że lepiej być przygotowanym na ewentualną ekspansję technologii 5G i posiadać niezbędny modem do obsługi w swoich smartfonach.

W tym roku w kwietniu gigant z Cupertino podpisał kontrakt z firmą Qualcomm na dostarczenie podzespołów do swoich urządzeń. Prawdopodobnie chodzi przede wszystkim o modem do 5G właśnie. Qualcomm znany jest z tego, iż jest liderem w produkcji modemów tego typu i podobno ma już przygotowany modem świetnej jakości – zdaniem ekspertów najlepszy na rynku. Mimo, iż Apple chce stworzyć także własne komponenty to właśnie te od firmy Qualcomm miałyby wylądować w przyszłorocznych urządzeniach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online