Blog
iClinica>Blog>iPhone>5G we wszystkich iPhone’ach w przyszłym roku?

5G we wszystkich iPhone’ach w przyszłym roku?

Od jakiegoś czasu w Sieci możemy trafić na doniesienia, iż Apple wstrzymuje się póki co z wprowadzeniem technologii 5G do swoich urządzeń i stanie się to dopiero w przyszłym roku. W 2020 roku pojawią się iPhone’y obsługujące nową częstotliwość. Teraz dowiadujemy się, że technologia ta ma trafić do wszystkich przyszłorocznych iPhone’ów, flagowych i tego tańszego.

 

iPhone 2020 5G

 

Początkowo miało być inaczej i z pierwotnych informacji wynikało, że 5G trafi tylko do następców iPhone’ów Xs oraz Xs Max, a następca Xr otrzyma technologię 4G, ale wychodzi na to, iż sytuacja ta uległa zmianie. Ming Chi Kuo, który jako pierwszy o tym poinformował, dał teraz znać, że zmieniło się to.

Analityk nie pozostaje gołosłowny i uważa, że są punkty, który wskazują na to, że wszystkie iPhone’y otrzymają stosowną technologię i w 2020 roku każde urządzenie Apple będzie wyposażone w jego obsługę. Sygnały te to:

  • Fakt przejęcia przez Apple części firmy Intel, która zajmuje się produkcją modemów do urządzeń mobilnych, co da gigantowi z Cupertino większą moc i więcej zasobów do swobodnej produkcji i implementacji większej ilości niezbędnych podzespołów.
  • Konkurencja ze strony innych producentów smartfonów – zdaniem Analityka do połowy przyszłego roku na rynku pojawi się wiele relatywnie tanich smartfonów, które w swojej ofercie posiadać będą technologię 5G. Dla samych konsumentów będzie to stanowiło ważny czynnik przy ewentualnym wyborze któregoś z produktów na rynku.
  • Sama łączność z technologią 5G ma być istotna dla „ekosystemu AR” firmy Apple.

Rzecz jasna póki co firma Apple nie wydała żadnej informacji na temat terminu pojawienia się technologii 5G w ich smartfonach, jednak można podejrzewać, iż pierwszy iPhone z 5G zjawi się na rynku w przyszłym roku.

Mimo, że eksperci prognozują, że technologia ta nie będzie jeszcze wystarczająco rozwinięta i nie wszystkie kraje będą ją obsługiwały to producenci jednak będą woleli być przygotowani. Zwłaszcza, że z ostatnich doniesień wynika, że prognozy te nie muszą się sprawdzić, a sama technologia rozwija się szybciej.

Apple to widzi i doszło chyba do wniosku, że lepiej być przygotowanym na ewentualną ekspansję technologii 5G i posiadać niezbędny modem do obsługi w swoich smartfonach.

W tym roku w kwietniu gigant z Cupertino podpisał kontrakt z firmą Qualcomm na dostarczenie podzespołów do swoich urządzeń. Prawdopodobnie chodzi przede wszystkim o modem do 5G właśnie. Qualcomm znany jest z tego, iż jest liderem w produkcji modemów tego typu i podobno ma już przygotowany modem świetnej jakości – zdaniem ekspertów najlepszy na rynku. Mimo, iż Apple chce stworzyć także własne komponenty to właśnie te od firmy Qualcomm miałyby wylądować w przyszłorocznych urządzeniach.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online