Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath 5G we wszystkich iPhone’ach w przyszłym roku?

5G we wszystkich iPhone’ach w przyszłym roku?

Od jakiegoś czasu w Sieci możemy trafić na doniesienia, iż Apple wstrzymuje się póki co z wprowadzeniem technologii 5G do swoich urządzeń i stanie się to dopiero w przyszłym roku. W 2020 roku pojawią się iPhone’y obsługujące nową częstotliwość. Teraz dowiadujemy się, że technologia ta ma trafić do wszystkich przyszłorocznych iPhone’ów, flagowych i tego tańszego.

 

iPhone 2020 5G

 

Początkowo miało być inaczej i z pierwotnych informacji wynikało, że 5G trafi tylko do następców iPhone’ów Xs oraz Xs Max, a następca Xr otrzyma technologię 4G, ale wychodzi na to, iż sytuacja ta uległa zmianie. Ming Chi Kuo, który jako pierwszy o tym poinformował, dał teraz znać, że zmieniło się to.

Analityk nie pozostaje gołosłowny i uważa, że są punkty, który wskazują na to, że wszystkie iPhone’y otrzymają stosowną technologię i w 2020 roku każde urządzenie Apple będzie wyposażone w jego obsługę. Sygnały te to:

  • Fakt przejęcia przez Apple części firmy Intel, która zajmuje się produkcją modemów do urządzeń mobilnych, co da gigantowi z Cupertino większą moc i więcej zasobów do swobodnej produkcji i implementacji większej ilości niezbędnych podzespołów.
  • Konkurencja ze strony innych producentów smartfonów – zdaniem Analityka do połowy przyszłego roku na rynku pojawi się wiele relatywnie tanich smartfonów, które w swojej ofercie posiadać będą technologię 5G. Dla samych konsumentów będzie to stanowiło ważny czynnik przy ewentualnym wyborze któregoś z produktów na rynku.
  • Sama łączność z technologią 5G ma być istotna dla „ekosystemu AR” firmy Apple.

Rzecz jasna póki co firma Apple nie wydała żadnej informacji na temat terminu pojawienia się technologii 5G w ich smartfonach, jednak można podejrzewać, iż pierwszy iPhone z 5G zjawi się na rynku w przyszłym roku.

Mimo, że eksperci prognozują, że technologia ta nie będzie jeszcze wystarczająco rozwinięta i nie wszystkie kraje będą ją obsługiwały to producenci jednak będą woleli być przygotowani. Zwłaszcza, że z ostatnich doniesień wynika, że prognozy te nie muszą się sprawdzić, a sama technologia rozwija się szybciej.

Apple to widzi i doszło chyba do wniosku, że lepiej być przygotowanym na ewentualną ekspansję technologii 5G i posiadać niezbędny modem do obsługi w swoich smartfonach.

W tym roku w kwietniu gigant z Cupertino podpisał kontrakt z firmą Qualcomm na dostarczenie podzespołów do swoich urządzeń. Prawdopodobnie chodzi przede wszystkim o modem do 5G właśnie. Qualcomm znany jest z tego, iż jest liderem w produkcji modemów tego typu i podobno ma już przygotowany modem świetnej jakości – zdaniem ekspertów najlepszy na rynku. Mimo, iż Apple chce stworzyć także własne komponenty to właśnie te od firmy Qualcomm miałyby wylądować w przyszłorocznych urządzeniach.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online