Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath 5 rozwiązań, gdy po rozładowaniu iPhone odmawia posłuszeństwa

5 rozwiązań, gdy po rozładowaniu iPhone odmawia posłuszeństwa

Produkty marki Apple zawsze kojarzone były z niezawodnością i stabilnością swojego działania. I owszem – sprzęty od amerykańskiego giganta wykazują się względną bezawaryjnością na tle konkurencji, ale to nie oznacza, że nie ulegają jakimkolwiek uszkodzeniom, czy usterkom. Jak każdy sprzęt elektroniczny jest narażony na awarię, czy to wynikające z uszkodzeń mechanicznych, czy związanych z oprogramowaniem.

Dużą naiwnością byłaby wiara, że sytuacja, w której iPhone nie działa nie może się nikomu przytrafić. Powodów i źródeł takiego problemu może być mnóstwo. Ale co robić w momencie, gdy iPhone nie chce się włączyć po rozładowaniu? Może okazać się, że problem wcale nie jest poważny, poznaj 5 sposób na radzenie sobie z takim problemem.

 

Podłącz telefon do działającej ładowarki

 

iphone ładowanie

W starszych generacjach telefonów spod logo nadgryzionego jabłka zdarzały się sytuacje, gdy poziom naładowania baterii potrafił dosyć nagle spaść. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy była mocna eksploatacja telefonu, czyli uruchomienie wielu aplikacji, bluetootha i innych usług. Telefon potrafił się wtedy przegrzać na tyle, że błędnie wskazywał poziom naładowania baterii.

Jeżeli więc iPhone nagle się rozładował, należy podłączyć go do ładowania. W takim momencie na ekranie pojawić powinna się grafika przedstawiająca baterię z czerwonym paskiem. Gdy naładowanie dojdzie do poziomu 5%, wówczas można uruchomić telefon.

Jeżeli jednak telefon nie reaguje, należy przejść do kolejnego punktu.

 

Zrestartuj swojego iPhone’a

Chodzi o tak zwany „soft reset”. Niezależnie od posiadanej generacji i tego, czy telefon jest włączony, czy wyłączony musimy po prostu przytrzymać kilka sekund przycisk „power”. Gdy telefon jest wyłączony to powinien się uruchomić, a jeśli włączony to powinien wyskoczyć na ekranie slider z opcją wyłączenia smartfona.

Jeżeli to też nie da to trzeci punkt powinien pomóc.

 

Wykonaj Hard Reset swojego iPhone’a

hard reset iphone

Twardy restart polega na odcięciu urządzenia od źródła zasilania, dlatego też jego działanie jest silniejsze niż zwykłego resetu z punktu drugiego. Twardy reset wykonuje się inaczej w zależności od generacji naszego iPhone’a:

iPhone X: naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go puść, następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i także szybko go puść, potem należy wcisnąć włącznik i trzymać do momentu, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

iPhone 8/iPhone 8 Plus: naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go puść, następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i także szybko go puść, w tym momencie wciskamy i chwilę przytrzymujemy przycisk Power, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

iPhone 7/iPhone 7 Plus: naciśnij przycisk Usypianie/Budzenie oraz przycisk zmniejszania głośności i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zobaczysz logo firmy Apple.

W przypadku starszych modeli począwszy od iPhone 4S: naciśnij przyciski Usypianie/Budzenie oraz Początek i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zostanie wyświetlone logo firmy Apple.

W niektórych przypadkach, kiedy iPhone w ogóle nie reaguje na Hard Reset, można spróbować wykonać go kiedy telefon jest podłączony do ładowarki. Przytrzymaj przyciski nawet minutę!

Jeżeli to nie przyniosło pożądanego rezultatu przejdź do następnego punktu.

 

Przywróć iPhone do ustawień fabrycznych

Przed przejściem do tego kroku należy pamiętać, że pamięć naszego iPhone’a zostanie całkowicie wyczyszczona, znikną wszelkie dane oraz ustawienia. Należy upewnić się, że posiada się kopię zapasową swoich danych.Jeżeli wszystko jest gotowe wystarczy podpiąć telefon do komputera, uruchomić program iTunes i uruchomić opcję „przywróć”.

Jeżeli to także nie zadziała, wówczas należy przejść do punktu następnego.

 

Przyjdź do iClinica

Jeśli żaden z wcześniejszych kroków nie przyniósł pozytywnego rozwiązania to oznacza to niestety, że problem jest poważniejszy i na telefon rzucić okiem powinni fachowcy. Nie warto wówczas kombinować na własną rękę z naprawą, bo usterkę można tylko zbędnie pogłębić.Zapraszamy więc do nas, wykonamy szybką diagnozę i powiemy Ci, co stało się z Twoim telefonem. Mamy swoje punkty w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz Krakowie. Możesz także przysłać do nas przesyłkę korzystając z darmowego kuriera.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online