Blog
iClinica>Blog>Apple>16-latek włamał się na serwery Apple – firma zapewnia, że dane są bezpieczne

16-latek włamał się na serwery Apple – firma zapewnia, że dane są bezpieczne

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że 16-latek z Melbourne w Australii dokonał włamania na serwery Apple. Trafi on przed sąd, gdzie odpowie za wykradzenie ponad 90 GB danych.

 

Młody haker

 

Co ciekawe – chłopak podczas swych działań kierował się sympatią do firmy z Cupertino i chciał wykazać luki w ich zabezpieczeniach. Udało mu się świetnie maskować przed wykryciem, ale Apple zarejestrowało IP jego komórki podczas próby nieautoryzowanego zalogowania się na ich serwery.

Całą sprawą zajęły się odpowiednie służby na czele z Australijską Policją Federalną.

W końcu udało się schwytać chłopaka, którego wizerunek i tożsamość są utajnione ze względów bezpieczeństwa.

Chłopak przyznał się już do winy i niestety powinien spodziewać się dość surowych konsekwencji.

 

Odpowiedź Apple

 

Przedstawiciele firmy wydali oświadczenie, w którym zapewniają, że dane ich użytkowników są bezpieczne i nic im nie zagraża:

W Apple czujnie chronimy nasze sieci i mamy odpowiednie zespoły specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji, którzy pracują nad wykrywaniem i reagowaniem na zagrożenia.

W tym przypadku wykryli oni nieautoryzowany dostęp i zgłosili incydent organom ścigania. Bezpieczeństwo danych naszych użytkowników jest jedną z naszych największych odpowiedzialności. Chcemy zapewnić naszych klientów, że w trakcie tego incydentu ich dane osobowe nie zostały naruszone nawet na moment.

To ciekawe, bo zdaniem serwisu The Age wspomniany szesnastolatek potrafił włamać się na serwery Apple kilkukrotnie i udało mu się skopiować przeszło 90 GB danych. Nie wiemy, co dokładnie pobrał z serwerów, ale tak, czy siak daje to do myślenia nad kwestią bezpieczeństwa naszych danych.

Do włamań doszło w roku ubiegłym i sprawa młodego hakera toczy się przed sądem dla nieletnich.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online