Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath 16-latek włamał się na serwery Apple – firma zapewnia, że dane są bezpieczne

16-latek włamał się na serwery Apple – firma zapewnia, że dane są bezpieczne

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że 16-latek z Melbourne w Australii dokonał włamania na serwery Apple. Trafi on przed sąd, gdzie odpowie za wykradzenie ponad 90 GB danych.

 

Młody haker

 

Co ciekawe – chłopak podczas swych działań kierował się sympatią do firmy z Cupertino i chciał wykazać luki w ich zabezpieczeniach. Udało mu się świetnie maskować przed wykryciem, ale Apple zarejestrowało IP jego komórki podczas próby nieautoryzowanego zalogowania się na ich serwery.

Całą sprawą zajęły się odpowiednie służby na czele z Australijską Policją Federalną.

W końcu udało się schwytać chłopaka, którego wizerunek i tożsamość są utajnione ze względów bezpieczeństwa.

Chłopak przyznał się już do winy i niestety powinien spodziewać się dość surowych konsekwencji.

 

Odpowiedź Apple

 

Przedstawiciele firmy wydali oświadczenie, w którym zapewniają, że dane ich użytkowników są bezpieczne i nic im nie zagraża:

W Apple czujnie chronimy nasze sieci i mamy odpowiednie zespoły specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji, którzy pracują nad wykrywaniem i reagowaniem na zagrożenia.

W tym przypadku wykryli oni nieautoryzowany dostęp i zgłosili incydent organom ścigania. Bezpieczeństwo danych naszych użytkowników jest jedną z naszych największych odpowiedzialności. Chcemy zapewnić naszych klientów, że w trakcie tego incydentu ich dane osobowe nie zostały naruszone nawet na moment.

To ciekawe, bo zdaniem serwisu The Age wspomniany szesnastolatek potrafił włamać się na serwery Apple kilkukrotnie i udało mu się skopiować przeszło 90 GB danych. Nie wiemy, co dokładnie pobrał z serwerów, ale tak, czy siak daje to do myślenia nad kwestią bezpieczeństwa naszych danych.

Do włamań doszło w roku ubiegłym i sprawa młodego hakera toczy się przed sądem dla nieletnich.

 


Podobne artykuły
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path
Nowości Apple 2024
Nowości Apple na 2024 roku
Nowy rok, nowe możliwości i nowe premiery na horyzoncie. W ciągu nadchodzących miesięcy na pewno ukaże się szereg urządzeń, które są stałymi elementami kalendarza wydawniczego. Oprócz nich ukaże się jeszcze kilka innych produktów. O ile Apple na razie nie odkrywa kart, o tyle nieoficjalne, acz wiarygodne źródła rzucają więcej światła na tegoroczne plany amerykańskiej firmy. … Czytaj dalej Nowości Apple na 2024 roku
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online